خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > دسته‌بندی نشده > آغاز اجرای فاز دوم ثبت سفارش الکترونیکی

آغاز اجرای فاز دوم ثبت سفارش الکترونیکی

مدیرکل دفتر صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت از اجرای فاز دوم ثبت سفارش الکترونیکی کالاها خبر داد و گفت: از این پس ۳۲۰۰ ردیف تعرفه به صورت الکترونیکی ثبت سفارش می‌شود و تمامی مراحل این امر از ابتدا تا انتها برعهده متقاضیان است.
به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت، سیدعباس حسینی گفت: با اجرای فاز دوم ثبت سفارش الکترونیکی، در حدود نیمی از تعرفه‌های وارداتی به صورت اتوماتیک و بدون دخالت کارشناسان ثبت سفارش می‌شوند و متقاضیان با اطلاع از این فرآیند می‌توانند بدون حضور فیزیکی کالاهای خود را سفارش دهند. مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات افزود: این اقدام را در راستای تسهیل فرآیندهای وارداتی دانست و افزود: از آنجا که ۸۵ درصد اقلام وارداتی مواد اولیه و کالاهای سرمایه‌ای است، این اقدام به روان‌سازی تامین نیازهای بخش تولید و بهبود فضای کسب‌وکار منجر می‌شود. وی تصریح کرد: پیش از این و در اجرای فاز اول این طرح، ثبت سفارش الکترونیکی بیش از ۲ هزار ردیف تعرفه آغاز شد و در فاز دوم نیز با اضافه شدن هزار ردیف تعرفه دیگر، ۳۲۰۰ ردیف تعرفه، الکترونیکی ثبت سفارش می‌شوند و در مراحل بعدی نیز سایر تعرفه‌ها به این روند اضافه خواهند شد.

 
http://www.tehranhim.com/news/%D8%B1%D9%88%D8%BA%D9%86-%D8%B2%DB%8C%D8%AA%D9%88%D9%86-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%A8%DA%A9%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%88%D8%B2%D8%A7.html

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

بزرگترین معدن طلا در چین کشف شد

متخصصان و کارشناسان امور زمین و منابع در چین موفق به کشف بزرگترین معدن طلای ...