خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > دسته‌بندی نشده > ابلاغیه جدید طیب‌نیا به بانک‌های دولتی فروش اموال مازاد بانک‌ها

ابلاغیه جدید طیب‌نیا به بانک‌های دولتی فروش اموال مازاد بانک‌ها

مشاور وزیر اقتصاد از ابلاغ اهداف و تعهدات کلیدی بانک های دولتی در چارچوب سامانه مدیریت استراتژیک وزارت اقتصاد در قالب یک سند منسجم و یکپارچه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مجتبی لشکر بلوکی با بیان اینکه برای اولین بار، سند راهبردی جزو مصوبات مجمع عمومی بانک های دولتی درج شده است افزود: سند راهبردی بانک‌های دولتی (شامل بانک ملی، کشاورزی، سپه، مسکن، پست بانک، صنعت و معدن، توسعه صادرات) در بر گیرنده اهداف کمی قابل اندازه گیری ۴ ساله و اقدامات راهبردی و عملیاتی سالانه است.

لشکر بلوکی گفت: به عنوان نمونه بانک ملی موظف شده نسبت دارایی های مولد خود را از ۶۲ به ۷۵ درصد برساند و نظارت سیستمی غیرحضوری خود را از ۲۴ به ۶۵ درصد افزایش دهد و همچنین با افزایش کارایی و بهره وری، سرانه درآمد شعب را از ۳۰ به ۸۲ میلیارد ریال افزایش دهد.

وی با بیان اینکه واگذاری شرکت ها، اموال و املاک مازاد بانک ها نیز از دیگر بندهای سند راهبردی بانک ها است اظهارداشت: در بخشی از نامه ابلاغیه وزیر به مدیران عامل بانک‌ های دولتی چنین آمده است: باتوجه به این‏که این سند به تصویب مجمع عمومی آن بانک رسیده، لازم است با بالاترین اولویت و در هماهنگی کامل با معاونت امور بانکی، بیمه و نظارت بر اجرای سیاست ‏های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و دبیرخانه سامانه مدیریت استراتژیک (سما)، تمام تمهیدات لازم برای اجرایی شدن، پایش و روزآمدسازی آن فراهم شود.

به گفته مشاور وزیر اقتصاد، در این ابلاغیه تاکید شده همچنین ضرورت دارد به ‏منظور اجرای فراگیر سند مذکور در تمامی ادارات و شعب بانک، اقدامات لازم برای مفاهمه سند یادشده، نهادینه ‏سازی نظام و فرآیند مدیریت استراتژیک، تامین منابع انسانی و مالی لازم برای پیشبرد اقدامات صورت پذیرد.

وی در حوزه مدیریت راهبردی به این نکته نیز اشاره کرد که تحقق اهداف و پیشرفت اقدامات به صورت منظم توسط سامانه مدیریت استراتژیک وزارت امور اقتصادی پایش می شود و به طیب نیا گزارش تحلیلی می دهد.

http://www.tehranhim.com/news/%D8%B1%D9%88%D8%BA%D9%86-%D8%B2%DB%8C%D8%AA%D9%88%D9%86-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%A8%DA%A9%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%88%D8%B2%D8%A7.html

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

توافق های صنعتی ایران با دو کشور اسلواکی و چک

جمهوری اسلامی ایران و کشورهای اسلواکی و چک چهار تفاهم نامه همکاری صنعتی به منظور ...