خانه > دسته‌بندی نشده > ابوئی مهریزی در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد همخوانی نداشتن میزان پیشرفت طرح‌های معدنی با مشاهدات

ابوئی مهریزی در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد همخوانی نداشتن میزان پیشرفت طرح‌های معدنی با مشاهدات

معاون برنامه‌ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: به دلیل اینکه در برخی طرح‌ها، میزان پیشرفت با مشاهدات همخوانی ندارد، نیاز است برای کاهش خطاها که به صورت سهوی در چند طرح از مجموع ۴۰ طرح دیده شده، یک تیم بازدید و بررسی طرح‌های معدنی تشکیل شود و طرح‌ها مورد ارزیابی قرار گیرند.

 

حسین ابوئی مهریزی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: در حال حاضر از سوی استان‌ها، ستاد و … بازیدها به صورت پیوسته انجام می شود اما فعالیت این تیم کارشناسی تنها در زمان عملیاتی شدن پروژه است و نمی‌توان جزئیات مربوط به طرح را در زمان صدور جواز تاسیس انجام داد. زیرا توجیه فنی و اقتصادی طرح‌ها توسط بانک‌ها ارزیابی می شود. از طرف دیگر باید صرفه اقتصادی و اجرای طرح بر پایه زمان‌بندی پیش بینی شده توسط سرمایه‌گذار بررسی شود.

 

وی با اشاره به تولید ۵۲ میلیون تن فولاد در چشم انداز ۱۴۰۴ افزود: زنجیره تولید بر مبنای ۵۲ میلیون تن فولاد یعنی استخراج سنگ آهن، تولید گندله، کنسانتره، آهن اسفنجی محقق خواهد شد.

 

معاون برنامه‌ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: با توجه به اینکه هدف، رسیدن به پیش از آنچه در چشم انداز است، قصد داریم با اطلاع رسانی در مورد ظرفیت اجرای پروژه‌ها، بستر رسیدن به بیش از این میزان را فراهم کنیم. با این حال سرمایه‌گذاران نیز باید ملاحظات لازم را داشته باشند. زیرا هدف آنها فروش محصولات تولید شده است.

 

 

رفع گلوگاه‌های اجرای پروژه با شناسایی دقیق موانع

 

ابوئی مهریزی در رابطه با اینکه چرا روند تکمیل برخی طرح‌ها کند است؟ گفت:‌ اجرای پروژه‌ها طبق برنامه، خواسته همه است و بهینه‌سازی نیز با پیشبرد طرح از طریق رعایت زمان‌بندی محقق می‌شود اما برخی مشکلات از سوی مجری پروژه نیست.

 

وی با بیان اینکه در شرایط عادی خرید تجهیزات، زمان کمتری می‌برد و کار با سرعت بالاتری پیش می‌رود، اظهار کرد: در شرایط تحریم، تامین قطعات در زمان طولانی تری انجام می شود که باید تا حد ممکن قابل توجیه باشد.

 

معاون برنامه‌ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: اگر سهام‌داران برای ارائه آورده به تعهدات خود به خوبی عمل نکنند یا سیستم بانکی، تسهیلات را با تاخیر بپردازد، اجرای پروژه به تعویق خواهد افتاد. به همین دلیل قصد داریم گلوگاه‌های اجرای پروژه‌ها را شناسایی کنیم تا راه‌اندازی در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شود.

 

ابوئی مهریزی با اشاره به تاثیر فعالیت مدیران پروژه‌ها در تسریع تکمیل طرح‌ها گفت: هر چقدر مدیران از توان فنی، مالی و تجربه بالاتری برخوردار باشند، به همان میزان راه اندازی به موقع انجام می شود.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

مرکز دائمی نمایشگاه های جمهوری اسلامی ایران در پایتخت کشور عراق و در سایت نمایشگاههای بین المللی بغداد به بهره برداری می رسد.

مرکز دائمی نمایشگاه های جمهوری اسلامی ایران در پایتخت کشور عراق و در سایت نمایشگاههای ...