خانه > دسته‌بندی نشده > اجرای فاز سوم هدفمندی در سال ۹۴ بستگی به بودجه مصوب مجلس دارد

اجرای فاز سوم هدفمندی در سال ۹۴ بستگی به بودجه مصوب مجلس دارد

علی طیب نیا در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم که پرسید، طبق اعلام رئیس جمهور ۵۰ درصد یارانه بگیران برای حذف از فهرست پرداخت های نقدی قابل شناسایی هستند، چرا دولت اقدام به حذف یارانه همین گروه نمی کند؟ اظهار داشت: آقای رئیس جمهور کی همچین حرفی را زده اند؟

خبرنگار تسنیم: در افتتاحیه همایش اقتصاد ایران.

وزیر اقتصاد  گفت: من نشنیده ام. اما صحبت های ایشان گویا بود چراکه افرادی که شرایط مشابهی را دارند مشمول این گروه می شود، تبعیض و بی عدالتی بدتر از برخورد مساوی است.

طیب نیا در پاسخ به این پرسش که آیا در سال آینده هم دولت قصد ندارد یارانه گروه های بالای درآمدی را قطع کند؟ گفت: این سوال را باید آقای ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی پاسخ دهند.

این عضو کابینه اقتصادی دولت یازدهم در پاسخ به دیگر پرسش تسنیم مبنی براینکه آیا دولت در سال آینده فاز سوم هدفمندی یارانه و افزایش قیمت ها را اجرا خواهد کرد؟ گفت: بستگی به بودجه ای دارد که در مجلس تصویب می شود.

به گزارش تسنیم، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در بخش پایانی سخنانش در همایش اقتصاد ایران به مسأله یارانه‌ها و تأکید فراوان مبنی بر عدم پرداخت یارانه به افراد ثروتمند اشاره کرد و گفت: اخیرا راجع یارانه‌بگیرها بحث می‌شودو حرف در این باره زیاد است، راجع به یارانه عده‌ای که نیاز ندارند نباید بگیرند و این مورد نظر همه است اما چگونه این مسئله را کشف کنیم که چه کسانی نیازمند هستند و چه کسانی نیازمند نیستند؟ شناسایی افرادی که نیازمند نیستند کار سختی است. البته ۵۰ در صد این افراد راحت شناسایی می‌شوند اما در شناسایی ۵۰ درصد دیگر مشکلات فراوانی وجود دارد و باعث قضاوت در جامعه می‌شود.

روحانی با بیان اینکه عده‌ای برای دریافت یارانه شناسایی شده‌اند و حتی یارانه کالایی می‌دهیم و عده‌ای نیز شناسایی نشده‌اند خاطرنشان کرد:‌ ما یک سیستم اطلاعاتی جامع برای برای ۸۰ میلیون جمعیت ایرانی نداریم،‌ می‌گویند به ایرانیان خارج از کشور یارانه ندهید اما عده‌ای از این خارجی‌ها مریض هستند و برای درمان از کشور خارج شده‌اند یا عده‌ای دیگر کارگر یا دانشجو بوده‌اند که خارج رفته‌اند پس راحت نیست،  همچنین گفته می‌شود مثلاً درآمد ۳ میلیون را مشخص کرده و بر اساس آن به افراد یارانه تعلق بگیرد که این موضوع نیز در تهران، روستاها،‌ مرکز شهر یا خانواده‌هایی که معلول دارند، متفاوت است و نمی‌توان بر اساس آن عمل کرد.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

راهکارهای توسعه روابط صنعتی و سرمایه‌گذاری مشترک ایران و عمان بررسی شد

معاون وزیر صنعت، تجارت و توسعه سرمایه گذاری عمان و معاون وزیر صمت و رئیس ...