خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > دسته‌بندی نشده > افت قیمت کاغذ به دلیل افزایش واردات

افت قیمت کاغذ به دلیل افزایش واردات

دبیر سندیکای کاغذ و مقوای ایران اعلام کرد به دلیل واردات غیرحرفه‌ای کاغذ و انباشتگی انبارها از این محصول، افت قیمت و رکود در بازار را شاهد هستیم.
سیدطاهر شبیری با اشاره به مشکلات صنعت کاغذ گفت: این صنعت از وابستگی بسیاری برخوردار است و در برخی از موارد تامین‌کننده مواد اولیه صنایع بسته‌بندی و بهداشتی است.
دبیر سندیکای کاغذ و مقوای ایران ادامه داد: به دلیل اینکه افراد غیرحرفه‌ای واردات کاغذ را در زمان غیرمصرف انجام داده‌اند، انبارها انباشته از کاغذ شده و وارد‌کننده برای فروش کالای خود مجبور به کاهش قیمت شده است.
شبیری با بیان اینکه این امر به وارد‌کننده آسیبی وارد نمی‌کند، گفت: وارد‌کننده در طول مسیر سود لازم را از تجارت کسب می‌کند و تنها کسی که در این میان آسیب می‌بیند عاملان بازار هستند.
دبیر سندیکای کاغذ و مقوای ایران با بیان اینکه این امر موجب وارد آمدن آسیب‌های فراوانی به بازار می‌شود، گفت: در حال حاضر انبارهای کاغذ بسیار انباشته است و از سوی دیگر به دلیل وضعیت نابسامان نقدینگی و طولانی‌تر شدن زمان چک، نمی‌توان نسبت به آینده این صنعت امیدوار بود.
وی ادامه داد: این مسائل باعث ورود بازار به حالت رکود شده و همین امر می‌تواند موجب متوقف شدن فعالیت بسیاری از واحد‌های تولیدی در این عرصه شود.


http://www.tehranhim.com/news/%D8%B1%D9%88%D8%BA%D9%86-%D8%B2%DB%8C%D8%AA%D9%88%D9%86-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%A8%DA%A9%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%88%D8%B2%D8%A7.html

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

هیات تجاری لوگزامبورگ به تهران می‌آید

هیاتی از فعالان اقتصادی لوگزامبورگ (نهم اردیبهشت ماه) به منظور مذاکره با بخش خصوصی و ...