خانه > دسته‌بندی نشده > افت قیمت کاغذ به دلیل افزایش واردات

افت قیمت کاغذ به دلیل افزایش واردات

دبیر سندیکای کاغذ و مقوای ایران اعلام کرد به دلیل واردات غیرحرفه‌ای کاغذ و انباشتگی انبارها از این محصول، افت قیمت و رکود در بازار را شاهد هستیم.
سیدطاهر شبیری با اشاره به مشکلات صنعت کاغذ گفت: این صنعت از وابستگی بسیاری برخوردار است و در برخی از موارد تامین‌کننده مواد اولیه صنایع بسته‌بندی و بهداشتی است.
دبیر سندیکای کاغذ و مقوای ایران ادامه داد: به دلیل اینکه افراد غیرحرفه‌ای واردات کاغذ را در زمان غیرمصرف انجام داده‌اند، انبارها انباشته از کاغذ شده و وارد‌کننده برای فروش کالای خود مجبور به کاهش قیمت شده است.
شبیری با بیان اینکه این امر به وارد‌کننده آسیبی وارد نمی‌کند، گفت: وارد‌کننده در طول مسیر سود لازم را از تجارت کسب می‌کند و تنها کسی که در این میان آسیب می‌بیند عاملان بازار هستند.
دبیر سندیکای کاغذ و مقوای ایران با بیان اینکه این امر موجب وارد آمدن آسیب‌های فراوانی به بازار می‌شود، گفت: در حال حاضر انبارهای کاغذ بسیار انباشته است و از سوی دیگر به دلیل وضعیت نابسامان نقدینگی و طولانی‌تر شدن زمان چک، نمی‌توان نسبت به آینده این صنعت امیدوار بود.
وی ادامه داد: این مسائل باعث ورود بازار به حالت رکود شده و همین امر می‌تواند موجب متوقف شدن فعالیت بسیاری از واحد‌های تولیدی در این عرصه شود.


همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

در راستای تسهیل در تجارت انجام شد؛ پیوستن سازمان استاندارد به کمیته‌های بین‌المللی استاندارد در دولت سیزدهم

مدیرکل دفتر مطالعات تطبیقی و مشارکت در تدوین استانداردهای بین‌المللی سازمان ملی استاندارد با اشاره ...