خانه > دسته‌بندی نشده > با حضور رییس جمهوری؛ همایش ملی ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد آغاز شد

با حضور رییس جمهوری؛ همایش ملی ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد آغاز شد

همایش ملی ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد صبح امروز (دوشنبه) با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، در این همایش همچنین حجت الاسلام والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی رییس دفتر رهبر معظم انقلاب، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، جمعی از مسوولان کشوری، فعالان بخش خصوصی، اساتید دانشگاه و نخبگان علمی حضور دارند.

حسین فریدون دستیار ویژه رییس جمهوری و محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهوری از دیگر شرکت کنندگان در این همایش هستند.

رییس قوه مجریه سخنران افتتاحیه این همایش یک روزه است که پس از سخنان مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری و رییس شورای سیاستگذاری این همایش سخنرانی می کند.

غلامحسین شافعی رییس اتاق بازرگانی ایران، آیت الله صادق آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه و علی فاضلی رییس اتاق اصناف ایران به ترتیب سخنرانان صبح امروز این همایش هستند.

همچنین در کارگاه نخست این همایش که پیش از ظهر امروز برگزار می شود، قرار است ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت و محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی سخنرانی کنند.

بر اساس برنامه اعلام شده در نوبت عصر این همایش نیز ابتدا حسن عابدی جعفری نماینده نخبگان دانشگاهی و تشکل های مردم نهاد سخنرانی می کند و پس از آن علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم رییسی دادستان کل کشور سخنرانی می کنند.

همچنین سخنرانان کارگاه دوم این همایش محمدباقر نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین محمود علوی وزیر اطلاعات، ناصر سراج رییس سازمان بازرسی کل کشور و محمد امین رحیمی رییس دیوان محاسبات کل کشور خواهند بود.

همایش ملی ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد با شعار «حرکت ملی به سوی کشور بدون فساد» امشب به کار خود پایان می دهد.

جهانگیری معاون اول رییس جمهوری سخنران اختتامیه این همایش یک روزه است.

«کاظم پالیزدار» رییس دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی، سه محور اصلی این همایش را «برنامه و راهبردهای حاکمیت»، «نقش جامعه مدنی» و «نقش فرهنگ» در مبارزه با فساد اعلام کرد.

وی افزود: نماد سازی در بین مردم از وجود اراده حاکمیت در مبارزه با فساد، ایجاد اطمینان در میان فعالان اقتصادی از وجود محیطی امن و کارا برای فعالیت های سالم اقتصادی و پیام هشدار به متخلفان در برخورد قاطع حاکمیت با اقدامات سوء آنها از دیگر اهداف برگزاری این همایش است.

رییس دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی، تشریح عملکرد و اقدامات دستگاه های اجرایی، تقنینی و قضایی نیز از اهداف برگزاری همایش ملی ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد است.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

٢٧٠ هزار فرصت شغلی در بخش صنعت ایجاد می شود

تفاهمنامه «برنامه تولید و اشتغال در بخش صنعت» برای ایجاد ٢٧٠ هزار فرصت شغلی بین ...