خانه > دسته‌بندی نشده > برنامه ریزی برای جذب سرمایه گذاری خارجی برای توسعه کشت های گلخانه ای

برنامه ریزی برای جذب سرمایه گذاری خارجی برای توسعه کشت های گلخانه ای

در پی بازدید مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از نمایشگاه کشاورزی و تجهیزات کشور ترکیه ( آنتالیا) و نشست با مجریان سیستم های کشت گلخانه ای ، برنامه ریزی جهت فراهم آوردن زمینه های سرمایه گذاری شرکت های خارجی با هدف گسترش فعالیت تولیدات گلخانه ای در شرکت های تعاونی تحت پوشش سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در دستور کار قرار گرفت .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان مرکزی تعاون روستایی، در جریان این نشست ها،حسین صفایی همچنین ضرورت بهره گیری از تکنولوژی های نوین در کشت گلخانه ای را در جهت ارتقای دانش و دستیابی به بازارهای هدف از طریق حضور فعال نمایندگان شرکت های تعاونی و اتحادیه های تحت پوشش را امری مهم عنوان کرد .

وی با اشاره به تحت پوشش داشتن حداقل دو میلیون هکتار از اراضی کشاورزی در قالب تعاونی های تولید و شرکت های سهامی زراعی، زمینه های حضور فعال شرکت های خارجی را درجهت توسعه کشت گلخانه ای با سیستم ها و روش های نوین در قالب یک برنامه پنج ساله به عنوان راهبرد سازمان مرکزی تعاون روستایی بیان کرد .

صفایی اضافه کرد: باتوجه به سیستم های جدید کشت گلخانه ای که به صورت تمام مکانیزه اداره می شود، می توان ضمن دستیابی به بهره وری بالاتر امکان تولید و بهره برداری مناسبتری را فراهم کرد. وی گفت:تولید نشاء و بذر با مشارکت اتحادیه ها و تعاونی های تحت پوشش این سازمان با حضور فعال و مشارکت شرکت های خارجی به منظور افزایش سطح تولید در مزارع عملیاتی می گردد.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با اشاره به تولید نشاء، بذر و بسته بندی به عنوان یک زنجیره تولید خاطرنشان کرد:از طریق سرمایه گذاری و همکاری شرکت های خارجی اقدامات موثری را می توان در جهت افزایش تولید در کشت و صنعت ها و تعاونی های تحت پوشش این سازمان فراهم کرد.وی گفت:دراین راستا کشت و صنعت های جیرفت و دزفول به عنوان اجرای پایلوت در دستورکار قرارگرفته اند وامکان تامین تجهیزات اولیه مورد نیاز برای راه اندازی و احداث گلخانه درداخل ایران وجود دارد .

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

راهکارهای توسعه روابط صنعتی و سرمایه‌گذاری مشترک ایران و عمان بررسی شد

معاون وزیر صنعت، تجارت و توسعه سرمایه گذاری عمان و معاون وزیر صمت و رئیس ...