خانه > دسته‌بندی نشده > بسته خروج از رکود باید کامل اجرا شود

بسته خروج از رکود باید کامل اجرا شود

معاون اول رییس‌جمهوری با اشاره به ارائه لایحه خروج از رکود به مجلس افزود: یک بسته ۱۷۷بندی راجع به خروج از رکود در دولت تصویب شد که ۳۰ بند آن برای تصویب به مجلس ارسال شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر؛ اسحاق جهانگیری در جلسه مشترک شورای اداری آذربایجان غربی و کمیته استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه با تاکید بر اینکه ۳۰ بند ارجاع شده به مجلس برای خروج از رکود، تعیین‌کننده و سرنوشت‌ساز است، هشدار داد: اگر بندهایی از آن بخواهد حذف و تصور شود چنین کاری به خروج از رکود کمک می‌کند، اشتباه خواهد بود. وی گفت: ما اطمینان می‌دهیم که اگر این بسته به صورت کامل اجرا شود، نه‌تنها از رکود خارج و وارد دوره رونق خواهیم شد، بلکه مسئله اشتغال، توسعه کشور و دغدغه‌های مردم و مسئولان در زمینه‌های مختلف اقتصادی نیز برطرف می‌شود.
معاون اول رییس‌جمهوری با بیان اینکه سیاست دولت تعامل مناسب با مجلس است، تاکید کرد: تعامل خوب بین قوای سه‌گانه باعث می‌شود که حل مشکلات مردم سرعت بیشتری پیدا کند. وی با اشاره به مشکل دریاچه ارومیه گفت: دولت با اختصاص ۵میلیارد دلار بودجه و بهره‌گیری از مشاوران مختلف از جمله یک شرکت خارجی تلاش می‌کند تا با بهترین راه دریاچه ارومیه را احیا کند چون معتقدیم احیای این دریاچه به نفع کل کشور است. اسحاق جهانگیری در ادامه با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ افزود: در شرایطی که بسیاری معتقد بودند رابطه ایران با مجامع بین‌المللی و کشورهای غربی، یک دغدغه جدی برای کشور شده است، دولت یازدهم توانست به‌خوبی این مسئله را مدیریت کند.
وی گفت: در شرایطی که غربی‌ها تحریم‌هایی را علیه کشور اعمال کرده و نقاط کلیدی اقتصاد آن را هدف گرفته بودند و آنچنان ظالمانه پیش می‌رفتند که تحریم‌ها، حتی دارو و درمان مردم ما را هم تحت تاثیر خود قرار داده بود، دولت تدبیر و امید اعتقاد داشت می‌توان از حقوق ملت ایران با منطق و دلیل، قاطعانه دفاع کرد و جلوی این زورگویی‌ها و تحریم‌ها را گرفت. معاون اول رییس‌جمهوری گفت: شخصا همواره امیدوار بوده و هستم که در زمینه هسته‌ای، به توافق خوبی خواهیم رسید چراکه غربی‌ها می‌دانند بنیاد تحریم‌ها دیگر قابل برگشت به دوران قبل از مذاکرات نیست و دیگر امکان ندارد به آن فضا برگردند.
اسحاق جهانگیری افزود: امروز ایران خود را در دنیا به عنوان کشوری مطرح کرده است که رییس‌جمهوری آن در سازمان ملل طرح دنیای عاری از خشونت را مطرح می‌کند و جامعه جهانی به اتفاق آرا به آن رای می‌دهد. معاون اول رییس‌جمهوری با اشاره به بازدید خود از مرزهای آذربایجان غربی و امنیت مرزها، ایران را کشوری امن با مرزهایی امن دانست و گفت: ناامن کردن سوریه، عراق و راه‌اندازی داعش برای ناامن کردن ایران بود.
جهانگیری در ادامه با بیان اینکه غرب کشور نیازمند بزرگراهی است که تا استان کرمانشاه ادامه پیدا کند و زمینه تحول و توسعه غرب کشور را فراهم سازد، از استاندار آذربایجان‌غربی خواست با استانداران کردستان و کرمانشاه نشست مشترکی برگزار و راهکارهای جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای اجرای این طرح را بررسی کنند. وی یکی از صنایع قابل توسعه و پیشرفت در استان آذربایجان غربی را صنایع تبدیلی کشاورزی دانست و مدیران استان را به تلاش برای شناسایی و رفع دغدغه‌های بخش خصوصی فراخواند و گفت: باید شرایط برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی فراهم و مشوق‌ها و انگیزه‌های جدی برای فعالیت آنان ایجاد شود.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

کمیته ارزی اتاق بازرگانی ایران احیا شد

کمیته ارزی اتاق ایران با مصوبه هیات رئیسه اتاق احیا شده و جلسات این کمیته ...