خانه > دسته‌بندی نشده > تاکید مجدد بر ساخت داخل خودروها / سی کی دی را از فرهنگ خودرو سازی برداریم

تاکید مجدد بر ساخت داخل خودروها / سی کی دی را از فرهنگ خودرو سازی برداریم

به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید وتجارت ایران (شاتا)؛ « محمد رضا نعمت زاده » در نشست شورای مشورتی که اختصاص به صنعت خودرو داشت  با بیان این مطلب ، افزود :‌ برای رسیدن به هدف عمق ساخت خودروهای جدید در سال اول ۴۰ ودر سال دوم ۵۰ و در سال سوم ۶۰ درصد توان داخلی کشور باید خودرو سازان و قطعه سازان کشور ضمن استفاده حداکثری از توان ساخت داخلی به تلاشهای خود سرعت داده و شرایط سخت موجود را به خوبی سپری کنند.
وی در ادامه با بیان اینکه ؛در صنعت خودرو و قطعه سازی کشور تدوین برنامه اجرایی زمانبندی شده مورد نیاز است ؛ افزود : با رخ دادن این تحول این صنعت می تواند ضمن ایجاد ارزش افزوده بالا ، اشتغال قابل ملاحظه ای را برای جوانان کشور به ویژه دانش آموختگان این رشته تحصیلی به وجود آورد.
مهندس نعمت زاده در ادامه با تاکید براینکه باید درتشکیلات صنعت خودرو وقطعه سازی کشور مدیران صادرات محور تربیت کرده و در صورت نیاز از مشاورین خارجی استفاده کنیم ،  تصریح کرد : توان  کشور در صنعت قطعه سازی نیز نسبت به گذشته افزایش یافته همچنین امروزه توجه به صرفه جویی در مصرف انرژی و تولید فزاینده خودروهای برقی کانون توجه مصرف کنندگان قرار گرفته است.
وزیر صنعت، معدن وتجارت در ادامه به قطعه سازان کشور توصیه  کرد: در فکر تولید مشترک با قطعه سازان به روز دنیا باشند.
وی در بخشی دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه اگر مکانسیم های اقتصادی درست عمل نکنند ، بطور قطع زیانهایی را متوجه سازندگان خودرو وقطعات آن می کند، تصریح کرد : تثبت نرخ ارز در واقع سوبسیدی است که سازنده خارجی را علیه تولید کننده داخلی مجهز می کند.
مهندس نعمت زاده با اشاره به اینکه تولید فزاینده و ابتکار در عملیات اجرایی تولید نیاز به دستور دولت ندارد ، یادآور شد :در صنعت خودرو سازی و قطعه سازی می بایست به سمتی خود اتکایی پیش برویم.
وزیر صنعت، معدن وتجارت در پایان با اشاره به اینکه نباید هر شهر و استان کشور الزاما صنعت خودرو و قطعه سازی ایجاد شود گفت: با زدودن شبه های انحصار گرایی در صنعت خودرو و  تجمیع خودرو سازان و قطعه سازان پراکنده در کشور می توان ضمن رسیدن به تولید واقعی ، محصولاتی با قیمت مناسب و با کیفیت تحویل مشتریان داد.

 

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

راهکارهای توسعه روابط صنعتی و سرمایه‌گذاری مشترک ایران و عمان بررسی شد

معاون وزیر صنعت، تجارت و توسعه سرمایه گذاری عمان و معاون وزیر صمت و رئیس ...