خانه > دسته‌بندی نشده > تصویب لایحه خروج از رکود اقتصاد کشور را پایدار می کند / پایان سال تورم 16 درصد می شود

تصویب لایحه خروج از رکود اقتصاد کشور را پایدار می کند / پایان سال تورم 16 درصد می شود

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت تهران با بیان اینکه رشد اقتصادی بهار امسال درواقع”علائم خروج از رکود و نه خروج قطعی از آن” است گفت: لایحه خروج غیر تورمی از رکود باید هرچه سریع تر به تصویب مجلس برسد تا این علائم تبدیل به ثبات اقتصادی شوند.

 

سید محمد رضا مرتضوی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگارانبا بیان اینکه از نظر اعداد علائم خروج از رکود نمایان شده است اظهار داشت: رشد اقتصادی در بهار امسال، علائم خروج از رکود است و به معنای خروج کامل نیست.
 
دبیر کل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران افزود: ادامه پروسه برداشتن موانع از پیش روی کسب و کار بزرگ و صنعتی و همکاری بانک ها با تولید می تواند در بهبود وضعیت بنگاه های تولیدی یک “پایداری و ثباتایجاد کند .
 
وی تصریح کرد: طبق آمار در بهار امسال وضعیت ثبات بنگاه های تولیدی رو به بهبود بوده است ولی نمی توانیم یک جمع بندی قطعی را برای خروج از رکود اعلام کنیم.
 
مرتضوی با بیان اینکه پیش بینی می شود نرخ تورم تا پایان سال به ۱۶ درصد برسد که البته این عدد، عدد ایده آل دولت نیست گفت: اگر قوانین بالادستی مناسبی برای خروج از رکود تصویب شود و حمایت مداوم از تولید شود می توانیم امید داشته باشیم که در سال آینده علائم خروج از رکود تبدیل به پایداری در اقتصاد کشور شود.
 
دبیر کل خانه صنعت، معدن تجارت ایران اظهار داشت: متاسفانه با گذشت یک ماه هنوزلایحه خروج غیر تورمی از رکود” در مجلس تصویب نشده است.
 
وی افزود: تصویب هرچه سریع تر این لایحه، حل مناقشات بین المللی، باز بودن بازارهای روسیه به روی کالاهای ایرانی و افزایش قدرت خرید طبقه متوسط کشور می تواند در به ثبات رسیدن نرخ رشد اقتصادی کشور نقش بسزایی ایفا کند.
 
مرتضوی با تاکید مجدد بر اینکه لایحه خروج از رکود باید با سرعت به تصویب رسد گفت: تصویب این لایحه می تواند به دولت کمک کند تا تکلیف خود را برای اجرای طرح ها  و حمایت از تولید بداند.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

بیست و سومین نمایشگاه بین الملل IRAN PLEX2024دام طیور و صنایع وابسته ایران