خانه > دسته‌بندی نشده > تکمیل زنجیره گندله، آهن و فولاد ایران تا سال 1395

تکمیل زنجیره گندله، آهن و فولاد ایران تا سال 1395

 

تکمیل زنجیره گندله، آهن و فولاد ایران تا سال 1395

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در بحث آهن اسفنجی دچار کمبودهایی هستیم که با فعالیت واحد بردسیر بخشی از زنجیره تامین و پیش‌بینی می‌شود تا سال ۱۳۹۵ این زنجیره گندله، آهن و فولاد کامل شود و شاهد صدور مواد خام نباشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید وتجارت ایران (شاتا)؛«مهندس  محمدرضا نعمت‌زاده» در مراسم افتتاح کارخانه آهن اسفنجی شهرستان بردسیر با حضور معاون اول رئیس جمهور گفت: این کارخانه با حمایت بانک پاسارگاد اجرا و توسعه پیدا کرد.وی فعالیت بخش خصوصی در این زمینه را کاری بسیار ارزنده دانست و ادامه داد:  این واحد می‌تواند سنگ آهن را تبدیل به محصول نهایی با ارزش افزوده بیشتر کند
مهندس نعمت‌زاده با بیان اینکه باید تلاش کنیم زنجیره صنعت و معدن را تکمیل کنیم بیان داشت: با احداث چنین واحدهایی در کشور ایجاد تولید، صادرات و فناوری می‌کند کو این کار بسیار نمونه‌ای است و باید در همه مناطق صورت گیرد.
وزیر صنعت معدن و تجارت  تولید سنگ آهن در کشور را مازاد دانست و گفت: سنگ آهن در چند سال گذشته به صورت خام و به اجبار صادر می‌شد.
مهندس نعمت‌زاده کمک به راه‌اندازی هرچه بیشتر صنایع را لازم و ضروری دانست و تصریح کرد: با افتتاح چنین واحدهایی از جمله کارخانه بردسیر شاهد قطع صادرات سنگ آهن هستیم.
وی عنوان کرد: تولید ۵۵ میلیون تن فولاد خام در صنعت چشم‌انداز کشور دیده شده است که قطعا به این عدد می‌رسیم.
وزیر صنعت معدن و تجارت با بیان اینکه در بعضی از واحدها دچار عقب‌ماندگی هستیم و باید در راستای رفع آنان تلاش کنیم، تصریح کرد: در طرح‌های جدید تلاش می‌کنیم از لحاظ زیست محیطی، حمل و نقل و منابع آب کمترین هزینه را برای کشور داشته باشیم.
مهندس نعمت‌زاده ساخت داخلی در صنایع فولاد را دچار عقب‌ماندگی دانست و گفت: باید تلاش کنیم تا نقایص در این زمینه برطرف شود، همچنین ساخت کارخانجات فولاد بحثی نیست که نتوانیم آن را در کشور بسازیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت بافزود: در بحث آهن اسفنجی دچار کمبودهایی هستیم که با فعالیت واحد بردسیر بخشی از زنجیره تامین و پیش‌بینی می‌شود تا سال ۱۳۹۵ این زنجیره گندله، آهن و فولاد کامل شود و شاهد صدور مواد خام نباشیم.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

راهکارهای توسعه روابط صنعتی و سرمایه‌گذاری مشترک ایران و عمان بررسی شد

معاون وزیر صنعت، تجارت و توسعه سرمایه گذاری عمان و معاون وزیر صمت و رئیس ...