خانه > دسته‌بندی نشده > جذابیت صنعت فولاد عامل جذب سرمایه

جذابیت صنعت فولاد عامل جذب سرمایه

رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: ایران با توجه به در اختیار داشتن جذابیت‌های متعدد برای صنعت فولاد،‌ پایگاه مناسبی برای سرمایه‌گذاری و توسعه این صنعت استراتژیک محسوب می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)،‌ مهدی کرباسیان که همراه با مدیران عامل شرکت‌های ملی فولاد ایران،‌ فولاد مبارکه،‌ خوزستان،‌ خراسان و هرمزگان در چهل و هشتمین اجلاس سالانه انجمن جهانی فولاد در مسکو حضور یافت در سخنان خود اظهار کرد: با ایجاد فضای جدید در تعاملات جهانی و تغییر نگاه متقابل در روابط با جمهوری اسلامی ایران،‌ برنامه‌های توسعه صنعت فولاد برای دستیابی به ظرفیت ۴۰ میلیون تنی فولاد به اجرا درمی‌آید. وی خطاب به رییس و دبیر کل انجمن جهانی فولاد و همچنین مدیران غول‌های فولادی جهان گفت: ایران به عنوان پانزدهمین تولیدکننده فولاد در جهان و عضو دائم این انجمن جهانی،‌ جذابیت‌های بسیاری برای توسعه صنعت فولاد در اختیار دارد که این امر زمینه‌ساز همکاری‌های مشترک با شرکت‌های خارجی شده است. وی ادامه داد: با وجود امکانات فراوان از جمله مواد اولیه، انرژی فراوان، نیروی انسانی ماهر، دستیابی به آب‌های آزاد و بازار مصرف ۱۴ کشور همسایه،‌ فرصت مناسبی برای همکاری با شرکت‌های خارجی در سرمایه‌گذاری و تبادل فناوری مهیا شده است. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت که پس از گذشت ۹ سال از تحرک دوباره ایمیدرو به صاحبان،‌ مدیران و کارشناسان صنعت فولاد خبر می‌داد، تصریح کرد: در حال حاضر ظرفیت تولید فولاد خام ایران ۱۷ میلیون تن است که با توسعه روزافزون ساخت وایجاد ظرفیت‌های جدید،‌ در مدت ۴ سال کشور ما به ظرفیت تولید ۴۰ میلیون تنی دست خواهد یافت.
 وی با تاکید بر اینکه ایجاد توازن در زنجیره تولید فولاد از تولید مواد اولیه تا محصول، یکی از اهداف اولیه در این صنعت به شمار می‌آید، ادامه داد: در مدت ۴ سال میزان تولید فولاد خام از ۱۵ میلیون تن فعلی به ۳۰ میلیون تن افزایش خواهد یافت. به گفته رییس هیات عامل ایمیدرو،‌ طرح‌های متعددی هم اینک با هدف افزایش ظرفیت تولید فولاد در دست اجراست که به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسند. کرباسیان تاکید کرد: با توجه به نزدیک شدن شرکای خارجی به بازار ایران،‌ می‌توان همکاری‌های فعلی را وسعت بخشید.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

افزایش کیفیت و کاهش قیمت، شرط بقا در سال ۹۸

اقتصاددانان و تولیدکنندگان معتقدند نشانه‌های ااکنونی حاکی از این است که سال آینده شرایط اقتصادی ...