خانه > دسته‌بندی نشده > حذف تدریجی قیمت‌گذاری دولتی تا پایان امسال

حذف تدریجی قیمت‌گذاری دولتی تا پایان امسال

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر حذف تدریجی قیمت گذاری دولتی گفت: این روند تا پایان سال جاری اجرایی خواهد شد تا حقوق مصرف کننده بطور جدی دیده شود.

مجتبی خسروتاج در نشست هم اندیشی روسای اتاق های اصناف مراکز استان های سراسر کشور که به منظور بررسی برنامه های اتاق اصناف ایران در سه سطح کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و آموزشی برگزار شد، افزود: شفاف سازی و روان سازی نظام توزیع از اهمیت بالایی برخوردار است و در سیاستهای اقتصاد مقاومتی مورد تاکید قرار دارد.

وی افزود: باید تلاش کرد تا چشم اندازها در حوزه نظام بازرگانی داخلی با یکدیگر یکپارچه، روشن و شفاف شود.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تشکل های صنفی نیاز به جراحی دارند، گفت: برخی از تشکل ها باید در یکدیگر ادغام و برخی از آنها حذف و برخی دیگر باید از دیگری تفکیک شوند و این ضرورت و نیاز امروز اصناف است و با اجرایی شدن این طرح به طور قطع شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود.

خسروتاج سپس فعال سازی همه امکانات و تجمیع منابع مالی به منظور افزایش اشتغال و کارآفرینی را از نکات مهم مورد بررسی در حوزه اصناف دانست و اظهار داشت: باید کارهای مطالعاتی دقیقی در این خصوص صورت گیرد.

وی با بیان اینکه بنگاه های اقتصادی به دنبال آینده ای روشن هستند، تصریح کرد: باید تلاش کنیم ثبات قیمت را در بازار ایجاد و از نوسان قیمت ها جلوگیری کنیم تا از این رهگذر بتوان آینده موفقی را برای بنگاه های اقتصادی ترسیم و آنها را به سمت افزایش تولید و صادرات هدایت کرد.

خسرو تاج سپس بر شفاف سازی مالیاتی اصناف تاکید کرد و اظهار داشت: نظام درآمد و مالیات را باید شفاف کرده و ساختارهای موجود را اصلاح کنیم و سیاست های مالی مستقیم و غیرمستقیم نظام مالیاتی باید به سمت سرمایه گذاری برود.

قایم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تجارت افزود: برای داشتن نظام درآمدی کارآمد لازم است تا مالیات ها به روز شود، ضمن اینکه اصل ساختار سازمان مالیاتی باید مورد بازنگری قرار گیرد، چرا که اکثر واحدهای صنفی معتقدند مالیات باید بر مبنای درآمد حاصل از سود فروش باشد.

خسرو تاج با بیان اینکه در بخش سیاست های پولی و مالی مشکلات متعددی وجود دارد، اظهار داشت: در عمل شبکه بانکی پاسخگوی نیازها نیست، ضمن اینکه شبکه بانکی، دولت و بنگاه های اقتصادی هر کدام راًس های مثلثی هستند که عملکردشان روی هم تاثیر دارد و اگر این ساختار اصلاح نشود هر کدام به نوعی متضرر خواهند شد.

قایم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تجارت با بیان اینکه دولت برای خروج از رکود تورمی باید به دنبال افزایش تولید باشد، افزود: نرخ سود بانک ها باید متناسب با تورم بوده و با سیاست انضباط پولی این بخش را کنترل کرد، چرا که کمبود منابع پولی باعث شده تا بانک ها با وجود سیاست ارزی خوب عمل نکند.

خسروتاج سپس اصلاح شاخص های موجود در بخش اصناف را ضروری دانست و افزود: برخی از قوانین و بخشنامه های موجود در قانون نظام صنفی برای کارکردن واحدهای صنفی دست وپاگیر هستند که نیاز به بازنگری دارند.

وی همچنین لحاظ بهره وری در فعالیت ها را خواستار شد و گفت: بهره وری باید به واحدهای صنفی آموزش داده شود اما با توجه به محدود بودن منابع مالی در این زمینه، باید اولویت بندی صورت بگیرد.

 

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

در راستای رفع نیاز بخش معدن و صنایع معدنی به نیروی ماهر؛ نیمی از دستمزد نیروهای «فاجد» توسط ایمیدرو پرداخت می‌شود

مجری طرح فارغ‌التحصیلان جوان دانشگاهی در بخش معدن و صنایع معدنی (فاجد) اعلام‌کرد: ایمیدرو برای ...