خانه > دسته‌بندی نشده > خسرو تاج در آستانه انتخابات اتاق بازرگانی ، صنایع و معادن و کشاورزی : نخبگان اقتصادی در تدوین سیاستهای صحیح اقتصادی مشارکت کنند

خسرو تاج در آستانه انتخابات اتاق بازرگانی ، صنایع و معادن و کشاورزی : نخبگان اقتصادی در تدوین سیاستهای صحیح اقتصادی مشارکت کنند

رئیس انجمن نظارت بر انتخابات اتاقهای سراسر کشور گفت : هر میزان که اتاقها محل حضور نخبگان و فعالین اقتصادی صاحب نظر باشد کشورمان در تدوین و اتخاذ سیاستهای اقتصادی صحیح، توفیق بیشتری خواهد داشت.
به گزارش “شاتا” مجتبی خسرو تاج در جلسه ای که با تعدادی از مجریان انتخاباتی از شهرستانهای مختلف ، ضمن اشاره به آمار ثبت نام کنندگان در رشته های مختلف و مقررات روز انتخابات، بر اهمیت و سلامت انتخابات تاکید کرده و گفت :  موفقیت امروز کشورهای پیشرفته و توسعه یافته مرهون تبادل نظر و تعامل فکری صاحبنظران اقتصادی از بنگاهها و شرکتهای تولیدی و تجاری است که با مسئولین دولتی صورت می گیرد.
خسرو تاج  اضافه کرد : اعضای اتاقها باید باطرح مسائل و مشکلات سر راه تولید و تجارت و ارایه راه حل، سیاستگذاران دولتی را در اصلاح مقررات و بهبود فضای کسب و کار یاری دهند.
وی افزود : اعضای اتاقها باید دغدغه همه فعالین اقتصادی کشور را داشته باشند و نمایندگی کنند و حقوق و خواسته آنها را در جایگاه اتاقها دنبال کنند، در واقع تعقیب منافع ملی که برخواسته از نظرات فعالین اقتصادی می باشد باید سرلوحه دیدگاههای هیأت نمایندگان باشد.
قائم مقام وزیر صنعت ، معدن و تجارت  تاکید کرد :  امروز حل مشکل بیکاری بعنوان یکی از اهم دغدغه های مردم در دست فعالین اقتصادی بخش خصوصی است و هیأت نمایندگان منتختب بایستی در این خصوص چاره اندیشی کنند. خسرو تاج تصریح کرد :  توسعه صادرات غیرنفتی، رقابت برای تولید کالا با کیفیت بهتر و قیمت پایین تر از موضوعاتی است که در شرکتهای تولیدی و تجاری مطرح است و دستگاههای دولتی هم  بستر حرکت صحیح و درست را با تدوین قوانین و مقررات مناسب فراهم نمایند.
به گفته وی در روز دوشنبه هفته جاری شاهد رقابت ۱۶۵۰ نفر در کل کشور برای ورود به هیأت نمایندگان اتاقهای بازرگانی شهرستانها (منجمله تهران) خواهیم بود که از این تعداد کاندیدای نمایندگی، ۵۳۵ نفر انتخاب خواهند شد که بطور میانگین در کل کشور شانس هر نفر برای انتخاب ۴/۳۲ درصد است.
همچنین از کل ۱۶۵۰ نامزد انتخابات در کشور ۶۳۴ نفر در بخش بازرگانی، ۵۴۸ نفر در بخش صنعت، ۲۰۲ نفر در بخش معدن و ۲۶۶ نفر در بخش کشاورزی ثبت نام کرده اند.
خسرو تاج اضافه کرد : در تهران از تعداد ۱۱۱ نفر نامزد ثبت نام شده در بخش بازرگانی حداکثر افراد انتخابی ۱۶ نفر خواهد بود ،  از ۸۹ نفر نامزد ثبت نامی در بخش صنعت حداکثر ۱۴ انتخاب خواهند شد۲۱  نفر نیز در بخش معدن در اتاق تهران کاندیدا انتخاباتی شده اند که حداکثر ۴ نفر انتخاب می شوند و در بخش کشاورزی از ۳۰ نامزد ثبت نام شده در تهران فقط ۶ نفر انتخاب می شوند و انتخابات در روز دوشنبه ۱۸/۱۲/۹۳ از ساعت ۸ صبح لغایت ۶ بعد از ظهر خواهد بود و در صورت نیاز و تشخیص هیأتهای نظارت برای حداکثر ۳ ساعت قابل تمدید است.
خسرو تاج با تشریح قوانین و مقررات حاکم بر انتخابات گفت :  24ساعت قبل از انتخابات (از ساعت ۸ صبح روز یکشنبه ۱۷/۱۲/۹۳) تبلیغات نامزدها ممنوع است و هیأت نظارت می تواند در صورت مشاهده تخلف، آراء فرد خاطی را باطل کند و طبق آیین نامه اجرایی اقدام خواهد شد.
معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت  افزود : در روز رأی دادن دارندگان کارت عضویت یا بازرگانی با حداقل یکسال سابقه عضویت قبلی (در صورت نیاز می توانند از روی سامانه اتاق هر شهرستان و یا اتاق ایران درخصوص اینکه می توانند رأی دهند و کارت معتبر نیز داشته باشند اسم خود را شناسایی نمایند) و با به همراه داشتن کارت هوشمند معتبر رأی دهند.
رئیس انجمن نظارت بر انتخابات اتاقهای سراسر کشور تصریح کرد : رأی دادن اشخاص حقیقی و حقوقی صرفاً با حضور دارنده کارت عضویت امکانپذیر است و هیچگونه وکالتنامه ای قابل پذیرش نیست. ارایه کارت هوشمند معتبر باسابقه بیش از یکسال الزامی است.
قائم مقام وزیر صنعت ، معدن و تجارت اضفه کرد : هیأتهای نظارت مکلفند در روز رأی گیری نسبت به نصب یکنواخت اسامی داوطلبان پذیرفته شده ملحق به عکس آنان با ذکر حقیقی یا نماینده شخصیت حقوقی بودن داوطلب به تفکیک بخش های بازرگانی، صنعتی، معدنی و کشاورزی و به ترتیب حروف الفبا به نحوی که قابل رویت رأی دهندگان باشد اقدام نمایند.
به گفته وی ورقه های رأی متحدالشکل بوده، اسامی تمامی داوطلبان انتخابات هر شهرستان بر روی آنها به تفکیک هر بخش چاپ شده، و با توجه به اینکه شمارش آراء بصورت ماشینی و الکترونیکی خواهد بود هر رأی دهنده کافیست مربع مقابل اسم کاندید مورد نظر خود را با خودکار مشکی و یا آبی کاملاً پر نماید.
خسرو تاج اظهار کرد : هر گاه در ورقه رأی بیش از حد مقرر مربع های جلو اسم ها پر شده باشد رأی افراد اضافی در انتهای لیست هر بخش از درجه اعتبار ساقط و توسط ماشین خوانده نخواهد شد ، همچنین تردد اعضاء نامزدها و اشخاص مرتبط در محل حوزه رأی گیری ممنوع است.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

صادرات کالا در 2ماهه نخست امسال بیش از 19 درصد افزایش یافت

گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که در ۲ ماهه نخست امسال بیش از هفت ...