خانه > دسته‌بندی نشده > دبیر سندیکای تولیدکنندگان کاغذ مطرح کرد افزایش تقاضای کاغذ و احتمال افزایش قیمت

دبیر سندیکای تولیدکنندگان کاغذ مطرح کرد افزایش تقاضای کاغذ و احتمال افزایش قیمت

دبیر سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا از احتمال افزایش قیمت کاغذ با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال خبر داد.

سید طاهر شبیری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان این‌که معمولا قیمت کاغذ توسط بازار تعیین می‌شود، اظهار کرد: گاهی تب بازار بالاست و به تبع آن قیمت نیز بالا می رود و در مقابل در برخی از مواقع سال فروش کاغذ به حالت رکود در می‌آید و قیمت کاهش می‌یابد.

وی افزود: کاغذ قیمت خرید جهانی دارد و هزینه حمل و بیمه به اضافه می‌شود و فروشنده نیز در انتها باید سود منطقی برای خود در نظر بگیرد.

شبیری با بیان این‌که در حال حاضر قیمت کاغذ روزنامه بین ۱۹۵۰ تا ۲۱۵۰ تومان به ازای هر کیلوگرم است، گفت: با توجه به این که روزنامه مصرف روتین دارد و در همه مواقع سال استفاده می‌شود قیمت آن با نوسان زیادی همراه نیست.

دبیر سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا افزود: در مورد کاغذهای دیگر با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال تقاضا برای کاغذ در جهت چاپ تقویم و سررسید افزایش خواهد یافت و احتمالا با افزایش قیمت مواجه خواهیم بود.

وی ادامه داد: در کاغذ بسته بندی، چاپ و تحریر احتمال افزایش قیمت‌ها تا پایان سال وجود دارد؛ هر چند که این افزایش قیمت پس از یک دوره کاهش قیمت نامعقول انجام می‌شود.

شبیری با بیان این‌که افزایش قیمت کاغذ خیلی زیاد نخواهد بود، تصریح کرد:‌ این افزایش قیمت در واقع جبران ماه‌های رکود است و قیمتی که تغییر خواهد کرد ممکن است برای مثال ۱۵۰ تومان به ازای هر کیلوگرم باشد و این گونه نیست که کاغذ از بندی ۶۰ هزار تومان مثل سال‌های قبل به بیش از ۸۰ هزار تومان برسد.

دبیر سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا درباره قیمت کاغذ در آینده گفت: هیچ گاه به قیمت کاغذ نگاه خاصی نداشته ایم در حالی که اکنون دچار رکود در بازار مصرف هستیم و منتظریم تا از این معضل بیرون آییم.

وی همچنین درباره افزایش ناگهانی قیمت کاغذ در سال‌های ۱۳۹۰ و ۱۳۹۱ اظهار کرد: این موضوع صرفا به دلیل افزایش قیمت ناگهانی ارز اتفاق افتاد. از سوی دیگر کارخانجات داخلی نیز برای تامین مواد اولیه به ارز احتیاج داشتند که با این افزایش قیمت ناگهانی، قیمت کاغذ نیز افزایش پیدا کرد.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

راهکارهای توسعه روابط صنعتی و سرمایه‌گذاری مشترک ایران و عمان بررسی شد

معاون وزیر صنعت، تجارت و توسعه سرمایه گذاری عمان و معاون وزیر صمت و رئیس ...