خانه > دسته‌بندی نشده > دبیر کل انجمن صنایع غذایی: معافیت‌های مالیاتی صنایع در نظر گرفته نمی‌شود

دبیر کل انجمن صنایع غذایی: معافیت‌های مالیاتی صنایع در نظر گرفته نمی‌شود

دبیر کل انجمن صنایع غذایی ایران گفت: در پنج سال اخیر صنایع سه برابر بیشتر از مالیاتی که باید پرداخت می‌کردند، متحمل شدند.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کاوه زرگران – امروز – شنبهدر نشست خبری نمایشگاه نان، شیرینی و شکلات با اشاره به قانون ارزش افزوده که پنج سال پیش مدون شد، اظهار کرد: اجرای ناقص این قانون باعث شد فشار زیادی به تولیدکنندگان وارد شود.

زرگران با بیان این‌که طبق جلسات متعددی که با نمایندگان مجلس داشته‌ایم خواستار لغو این قانون شده‌ایم، اظهار کرد: این قانون باید به صورت صحیح اجرا شود و دولت خسارت پنج ساله‌ای را که به تولیدکنندگان وارد شده را بپردازد.

وی با اشاره به قانون ارزش افزوده گفت: واحدهای صنایع تبدیلی که از مواد اولیه معاف از مالیات بر ارزش افزوده استفاده می کنند باید در زمان محاسبه مالیات بر ارزش افزوده محصول خود و ارائه اظهار نامه هشت درصد مالیات بر ارزش افزوده مربوط به خرید مواد اولیه مذکور را که معاف از مالیات بوده است محاسبه و از مبلغ کل دریافتی مالیات بر ارزش افزوده محصول نهایی کسر کنند.

دبیر کل انجمن صنایع غذایی ایران ادامه داد: مابقی مالیات مواد اولیه باید پرداخت شود اما اداره مالیاتی در مراجعه و پیگیری مکرر واحدهای مختلف صنایع تبدیلی تحت هیچ شرایطی مورد مذکور را قبول نمی کنند و معافیت های لحاظ شده برای مواد اولیه در قانون را به هنگام محاسبه محصولات غذایی مجددا اخذ می‌کنند.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

معاون ایمیدرو خبر داد: واگذاری معادن کشف شده با خطرپذیری پایین به عموم مردم

 معاون سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: به‌زودی فراخوان واگذاری ...