خانه > دسته‌بندی نشده > در دوره ای 8 ساله؛ معاون وزیر جهاد کشاورزی: تراز تجاری بخش کشاورزی مثبت می شود

در دوره ای 8 ساله؛ معاون وزیر جهاد کشاورزی: تراز تجاری بخش کشاورزی مثبت می شود

معاون وزیر جهاد کشاورزی:بخش کشاورزی سهم ۱۲درصدی از کل تولید ناخالص ملی و یک سهم ۲۰ درصدی از کل اشتغال کشور را بر عهده داردمعاون امور برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت:بخش کشاورزی سهم ۱۲ درصدی از کل تولید ناخالص ملی و یک سهم ۲۰ درصدی از کل اشتغال کشور را بر عهده دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی،عبدالمهدی بخشنده در برنامه “چراغ سبز” با موضوع رشد بخش کشاورزی اولین گام تحقق اقتصاد مقاومتی با اشاره به مشکلات حوزه کشاورزی مانند کمبود آب و سالمند بودن مالکین زمین های کشاورزی، گفت: در مقابل این مشکلات، از مزیت هایی نیز همانند، تنوع اقلیمی، نیروهای تحصیلکرده جوان، ورود تکنولوژی جدید در سال های اخیر، هستیم که نتیجه آن ۱۰۰ میلیون تن محصولات در این حوزه است.
وی افزود: در حال حاضر سالانه دوازده تا سیزده میلیون تن محصولات کشاورزی وارد می کنیم که عمده آن گندم، دانه های روغنی و کنجاله مورد نیاز صنعت مرغداری است.
در طول هشت سال می توانیم، تراز تجاری را مثبت کنیم
معاون امور برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی به سیاست های اجرایی این وزارتخانه اشاره کرد و گفت: این وزارتخانه برنامه ای را برای افزایش تولید در هشت محصول راهبردی و اساسی کشور مانند، گندم، جو، برنج، دانه های روغنی و ذرت در حال تهیه داشت که پس از ابلاغیه مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی به تهیه این برنامه شتاب دادیم و جزو اولین وزارتخانه ها بودیم که به شورای اقتصاد کشور در دولت ابلاغ کردیم.
وی افزود: طبق برنامه ریزی که انجام داده ایم، در یک دوره هفت الی هشت ساله می توانیم تراز تجاری بخش کشاورزی را مثبت کنیم.
بخشنده به طرح های دیگر وزارت جهاد کشاورزی اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از طرح های دیگری که قصد اجرای آن را داریم این است که تولید محصولات باغی را به گلخانه ها منتقل کنیم، زیرا در گلخانه ها مصرف آب بسیار کمتر است.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

راهکارهای توسعه روابط صنعتی و سرمایه‌گذاری مشترک ایران و عمان بررسی شد

معاون وزیر صنعت، تجارت و توسعه سرمایه گذاری عمان و معاون وزیر صمت و رئیس ...