خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > دسته‌بندی نشده > در دیدار وزیر صنایع بلاروس صورت گرفت: تاکید دکتر جهانگیری بر توسعه همکاری‌های اقتصادی تهران ـ مینسک

در دیدار وزیر صنایع بلاروس صورت گرفت: تاکید دکتر جهانگیری بر توسعه همکاری‌های اقتصادی تهران ـ مینسک

ایران و بلاروس می توانند در زمینه اقتصادی در بسیاری از زمینه‌ها مکمل یکدیگر باشند و از طریق ارتقاء سطح همکاری‌های مشترک، اقتصاد یکدیگر را تقویت کننددر دیدار وزیر صنایع بلاروس صورت گرفت؛معاون اول رییس جمهور با ابراز خرسندی از برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و بلاروس، بر لزوم توسعه همکاری‌های اقتصادی دو کشور تاکید کرد و گفت: برگزاری این کمیسیون بهترین بستر برای تدوین نقشه راه روابط دو کشور در همکاری‌های تجاری است.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ،دکتر اسحاق جهانگیری عصر امروز (چهارشنبه) در دیدار ” ویتالی ووک” وزیر صنایع بلاروس، روابط دو کشور را خوب و صمیمانه ارزیابی کرد و افزود: ایران و بلاروس از همکاری‌های خوبی در سطح دوجانبه و بین المللی برخوردار هستند.
معاون اول رییس جمهور ادامه داد: ایران و بلاروس می توانند در زمینه اقتصادی در بسیاری از زمینه‌ها مکمل یکدیگر باشند و از طریق ارتقاء سطح همکاری‌های مشترک، اقتصاد یکدیگر را تقویت کنند.
دکتر جهانگیری همچنین با بیان اینکه ایران و بلاروس می ‌توانند درزمینه های مختلف از جمله کشاورزی و صنایع مرتبط، نفت و گاز و حمل و نقل همکاری‌های گسترده ای داشته باشند، خواستار تقویت روابط تجاری برای تسهیل فعالیت و همکاری بخش خصوصی دو کشور شد.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به حضور رییس کمیته علمی و فناوری بلاروس برای شرکت در اجلاس وزرای علوم کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در تهران تصریح کرد: ایران و بلاروس از زمینه‌های فراوان همکاری در حوزه علم و فناوری برخوردار هستند و لازم است سطح همکاری‌های خود را در این زمینه ارتقا دهیم.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از حضور و فعالیت سرمایه گذاران و شرکت‌های بلاروس در ایران استقبال می کند، خاطرنشان کرد: ایران هیچ محدودیتی برای توسعه روابط و همکاری‌های اقتصادی با بلاروس قائل نیست.
دکتر جهانگیری اظهار امیدواری کرد با سفر رییس جمهور بلاروس به ایران، نقطه عطفی در روابط دو کشور تعریف و زمینه شکل‌گیری توافقات جدی‌تر، میان دو کشور فراهم شود.
وزیر صنایع بلاروس نیز در این دیدار با اشاره به اینکه روابط دو کشور از نظر سیاسی در سطح خوب و قابل قبولی قرار دارد، بر لزوم گسترش روابط اقتصادی و توسعه همکاری‌های تجاری میان دو کشور تاکید کرد.
ویتالی ووک از برنامه ریزی خوب ایران برای برگزاری دوازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور قدردانی کرد و گفت: اطمینان دارم مذاکرات صورت گرفته میان مقامات دو کشور منجر به تعمیق و گسترش روابط تهران-مینسک خواهد شد.
وی همچنین با اشاره به بازدید خود از یک کارخانه مونتاژ کامیون در ایران، سطح فعالیت متخصصین این کارخانه را بسیار خوب توصیف کرد و ازعلاقمندی کشورش برای همکاری با ایران در زمینه تولید ماشین‌آلات کشاورزی خبر داد.
وزیر صنایع بلاروس با تاکید بر ضرورت افزایش حجم مبادلات تجاری میان تهران و مینسک گفت: ایران و بلاروس از ظرفیت های فراوانی برای همکاری برخوردار هستند و حجم مبادلات تجاری میان دو کشور می تواند به بیش از میزان فعلی ارتقاء پیدا کند که امیدوارم در آینده نزدیک بتوانیم به این هدف دست پیدا کنیم.

http://www.tehranhim.com/news/%D8%B1%D9%88%D8%BA%D9%86-%D8%B2%DB%8C%D8%AA%D9%88%D9%86-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%A8%DA%A9%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%88%D8%B2%D8%A7.html

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

چرخ های توسعه ایران با اندیشه و بازوان کارگران می چرخد

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با پاسداشت فرا رسیدن روز کارگر و نقش و اهمیت ...