خانه > دسته‌بندی نشده > در دیدار وزیر صنایع بلاروس صورت گرفت: تاکید دکتر جهانگیری بر توسعه همکاری‌های اقتصادی تهران ـ مینسک

در دیدار وزیر صنایع بلاروس صورت گرفت: تاکید دکتر جهانگیری بر توسعه همکاری‌های اقتصادی تهران ـ مینسک

ایران و بلاروس می توانند در زمینه اقتصادی در بسیاری از زمینه‌ها مکمل یکدیگر باشند و از طریق ارتقاء سطح همکاری‌های مشترک، اقتصاد یکدیگر را تقویت کننددر دیدار وزیر صنایع بلاروس صورت گرفت؛معاون اول رییس جمهور با ابراز خرسندی از برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و بلاروس، بر لزوم توسعه همکاری‌های اقتصادی دو کشور تاکید کرد و گفت: برگزاری این کمیسیون بهترین بستر برای تدوین نقشه راه روابط دو کشور در همکاری‌های تجاری است.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ،دکتر اسحاق جهانگیری عصر امروز (چهارشنبه) در دیدار ” ویتالی ووک” وزیر صنایع بلاروس، روابط دو کشور را خوب و صمیمانه ارزیابی کرد و افزود: ایران و بلاروس از همکاری‌های خوبی در سطح دوجانبه و بین المللی برخوردار هستند.
معاون اول رییس جمهور ادامه داد: ایران و بلاروس می توانند در زمینه اقتصادی در بسیاری از زمینه‌ها مکمل یکدیگر باشند و از طریق ارتقاء سطح همکاری‌های مشترک، اقتصاد یکدیگر را تقویت کنند.
دکتر جهانگیری همچنین با بیان اینکه ایران و بلاروس می ‌توانند درزمینه های مختلف از جمله کشاورزی و صنایع مرتبط، نفت و گاز و حمل و نقل همکاری‌های گسترده ای داشته باشند، خواستار تقویت روابط تجاری برای تسهیل فعالیت و همکاری بخش خصوصی دو کشور شد.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به حضور رییس کمیته علمی و فناوری بلاروس برای شرکت در اجلاس وزرای علوم کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در تهران تصریح کرد: ایران و بلاروس از زمینه‌های فراوان همکاری در حوزه علم و فناوری برخوردار هستند و لازم است سطح همکاری‌های خود را در این زمینه ارتقا دهیم.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از حضور و فعالیت سرمایه گذاران و شرکت‌های بلاروس در ایران استقبال می کند، خاطرنشان کرد: ایران هیچ محدودیتی برای توسعه روابط و همکاری‌های اقتصادی با بلاروس قائل نیست.
دکتر جهانگیری اظهار امیدواری کرد با سفر رییس جمهور بلاروس به ایران، نقطه عطفی در روابط دو کشور تعریف و زمینه شکل‌گیری توافقات جدی‌تر، میان دو کشور فراهم شود.
وزیر صنایع بلاروس نیز در این دیدار با اشاره به اینکه روابط دو کشور از نظر سیاسی در سطح خوب و قابل قبولی قرار دارد، بر لزوم گسترش روابط اقتصادی و توسعه همکاری‌های تجاری میان دو کشور تاکید کرد.
ویتالی ووک از برنامه ریزی خوب ایران برای برگزاری دوازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور قدردانی کرد و گفت: اطمینان دارم مذاکرات صورت گرفته میان مقامات دو کشور منجر به تعمیق و گسترش روابط تهران-مینسک خواهد شد.
وی همچنین با اشاره به بازدید خود از یک کارخانه مونتاژ کامیون در ایران، سطح فعالیت متخصصین این کارخانه را بسیار خوب توصیف کرد و ازعلاقمندی کشورش برای همکاری با ایران در زمینه تولید ماشین‌آلات کشاورزی خبر داد.
وزیر صنایع بلاروس با تاکید بر ضرورت افزایش حجم مبادلات تجاری میان تهران و مینسک گفت: ایران و بلاروس از ظرفیت های فراوانی برای همکاری برخوردار هستند و حجم مبادلات تجاری میان دو کشور می تواند به بیش از میزان فعلی ارتقاء پیدا کند که امیدوارم در آینده نزدیک بتوانیم به این هدف دست پیدا کنیم.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

تورم تولیدکننده بخش صنعت تغییری نکرد

تورم تولیدکننده بخش صنعت در ۱۲ ماهه­ منتهی به خرداد نسبت به دوره مشابه سال ...