خانه > دسته‌بندی نشده > در مدیریت اقتصاد، با حمایت مردم توفیق‌های بزرگی داشته‌ایم

در مدیریت اقتصاد، با حمایت مردم توفیق‌های بزرگی داشته‌ایم

رییس‌جمهوری در جلسه هیات دولت با تاکید بر اینکه «اگر بتوان به نام آزادی نفرت پراکنی کرد، نمی‌توان جلوی خشونت به نام ایمان را گرفت»، بار دیگر اهانت به پیام عظیم‌الشان اسلام (ص) و تعرض به مساجد و سخت‌گیری بر اقلیت‌های اسلامی در برخی کشورها را محکوم کرد و از همه مسلمانان جهان خواست اجازه ندهند کسی به اسم آنها خون بی‌گناهان را بریزد و آبروی پیامبر رحمت (ص) را ببرد.

حجت‌الاسلام دکتر حسن روحانی دیروز گفت: وظیفه ما مسلمانان، اعتراض همگانی و مسالمت‌آمیز است تا همگان بدانند مسلمانان نه هویت خود را نادیده می‌گیرند و نه اجازه سوءاستفاده از عواطف خود را به دیگران می‌دهند.
رییس جمهوری با اشاره به اینکه متاسفانه در روزهای اخیر باز هم زخم‌های پنهان جهل، تعصب و خشونت سر باز کرد، اظهار کرد: خشاب سلاح تعصب همواره با گلوله توهین پر شده و برخی به اسم آزادی تخم نفرت می‌پاشند و دیگران هم به اسم دین ولی با داس کشتار، کینه درو می‌کنند.
دکتر روحانی حضور فعال و موثر مسلمانان در کشورهای غربی را امری انکارناپذیر دانست و افزود: یکی از دستاوردهای چند دهه اجرای سیاست چند فرهنگ‌گرایی در غرب، توسعه مدارا و تساهل نسبت به اقلیت‌های مسلمان است که متاسفانه در گردوغبار ناشی از موج جدید اسلام‌هراسی و بیگانه‌ستیزی در معرض خطر جدی قرار گرفته است.
رییس جمهوری تصریح کرد: این هشدار جدی به جهان غرب هم ضروری است که بازنده بزرگ این تعارض‌ها تمدن انسانی است. تمدن امروز وامدار همه ادیان ابراهیمی یعنی یهودیت، مسیحیت و اسلام است. اگر مخالفت با یک اقلیت جرمی بزرگ تلقی شود ولی با توهین به مقدسات اقلیتی دیگر مدارا شود، نمی‌توان از آنان، انتظار تحمل داشت.
دکتر روحانی با تاکید بر اینکه نگاه قدسی مسلمانان سراسر جهان به پیامبر بزرگوار اسلام بسیار فراتر از درک کسانی است که به اصطلاح از آزادی بیان دفاع می‌کنند ولی حرمت عقاید و ایمان‌ها را پاس نمی‌دارند، گفت: ما مسلمانان حضرت محمد(ص) را نه فرزند خدا که بنده او می‌دانیم ولی باور داریم که او محبوب‌ترین بنده خداست. او که رحمه‌للعالمین است و مظهر لطف الهی، او که متمم مکارم اخلاق و عصاره خلقت است.
رییس جمهوری همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به تلاش‌های برخی‌ها برای القائات سوء در جامعه اشاره کرد و افزود: در شرایط خطیر کشور عده‌ای به خطا و نادانسته همنوا با دشمن، القائات سوء دارند و از نبود توفیق دولت در برنامه‌های اقتصادی و یا از نبود تمایل سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاری در ایران سخن می‌گویند.
دکتر روحانی تاکید کرد: باوجود این دروغ‌ها و تشویش اذهان عمومی و حرکت مغایر با منافع ملی، دولت با اتکا به حمایت مردم در مدیریت اقتصاد کشور و شتاب رشد و توسعه توفیقات قابل ملاحظه‌ای داشته و حضور بسیاری از سرمایه‌گذاران از کشورهای مختلف در ایران و ابراز تمایل برای مشارکت در طرح‌های اقتصادی نشانه‌ای از براساس بودن این تبلیغات نادرست است.
رییس‌جمهوری اظهار کرد: دولت با حفظ اصول و ارزش‌های انقلاب، در تعامل سازنده با جهان به پیش می‌رود و فرزندان ملت با جدیت فراوان این مسئولیت مهم را با درایت و هوشمندی به پیش می‌برند.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

راهکارهای توسعه روابط صنعتی و سرمایه‌گذاری مشترک ایران و عمان بررسی شد

معاون وزیر صنعت، تجارت و توسعه سرمایه گذاری عمان و معاون وزیر صمت و رئیس ...