خانه > دسته‌بندی نشده > در همایش مدیران شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ وزیر جهاد کشاورزی بر لزوم بکارگیری مدیریت هوشمند در حوزه کالاهای اساسی تاکید کرد

در همایش مدیران شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ وزیر جهاد کشاورزی بر لزوم بکارگیری مدیریت هوشمند در حوزه کالاهای اساسی تاکید کرد

وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: سازمان تعاون روستایی و بازرگانی دولتی ایران باید گندم را به موقع از کشاورزان تحویل و به مراکز ذخیره‌سازی محل انتقال داده و وجه کالاهای خریداری شده را سریعاً پرداخت کنندشرکت بازرگانی دولتی ایران باید در بحث درآمد و هزینه‌ها و انجام وظایف عملکردی در خصوص تک تک کالاهای اساسی، نقش بنگاهی داشته باشد و با به رسمیت شناختن حق مردم و رعایت عدالت، عملکرد خود را در راستای جلب رضایت خدا و مردم قرار دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مهندس محمود حجتی در همایش سراسری مدیران ستادی و شرکت‌های غله و خدمات بازرگانی مناطق و استان‌های شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: نقش این شرکت‌ها در تولید و مصرف باید نقش بنگاهی باشد و در زمان‌های لازم از تولید کنندگان و مصرف کنندگان حمایت کند.
وی افزود: شرکت بازرگانی دولتی ایران در عملکرد خود حتی در بخش گندم نیز می‌تواند بنگاهی عمل کند. متاسفانه قضاوت‌های منفی در خصوص عملکرد در این حوزه وجود دارد که باید گام به گام با عملکرد مثبت آنها را رفع کنیم.
این مقام مسوول عنوان کرد: ما باید به عنوان خط شکن وارد شویم و در زمینه صادرات به ضرورت عمل کنیم.
وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که حفظ ذخایر راهبردی گندم، برنج، روغن، و شکر به شرکت بازرگانی دولتی ایران ابلاغ شده، تاکید کرد: سازمان تعاون روستایی و بازرگانی دولتی ایران باید گندم را به موقع از کشاورزان تحویل و به مراکز ذخیره‌سازی محل انتقال داده و وجه کالاهای خریداری شده را سریعاً پرداخت کنند.
وی اظهار امیدواری کرد با ساماندهی عوامل خرید تضمینی گندم، عملیات خرید تضمینی در سال آینده نیز به مانند سال گذشته و بهتر از آن انجام شود.
حجتی، یکی از مشکلات پیش روی خرید تضمینی گندم را تامین منابع مورد نیاز خرید اعلام کرد و گفت: برای سال آینده برای خرید گندم قدم‌های خوبی برداشته شده، البته برای تامین نقدینگی گندم مشکلی نداریم و مشکل در پرداخت‌ها است.
وزیر جهاد کشاورزی، مدیریت هوشمند را لازمه عملکرد در حوزه کالاهای اساسی چون روغن، برنج و شکر اعلام و تصریح کرد: منابعی که در اختیار ما قرار دارد مزیت نسبی در بازار داشته و ما می‌توانیم با یک مدیریت هوشمند، کالاهای خود را با سودهی در بازار عرضه کنیم.
وی با اشاره به ظرفیت‌های بالای ذخیره‌سازی ایجاد شده در کشور توصیه کرد که به رسمیت شناختن حق مردم و رعایت عدالت و انصاف سر لوحه کار خدمتگزاران در این حوزه باشد.
وزیر جهاد کشاورزی در بخش دیگری از سخنان خود به کیفیت نان اشاره کرد و گفت: مواد اولیه، کارخانجات آرد و نانواها در کیفیت نان موثرند، به این لحاظ، مرکز پژوهشکده غلات باید با موسسه بذر و نهال همکاری کند و ظرفیت‌ها و قابلیت‌های پایش در پژوهشکده غلات و موسسه بذر و نهال در یک راستا قرار گیرند تا در عملکرد اثرگذار بوده و به نفع جامعه قدم بردارند.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

در راستای تسهیل در تجارت انجام شد؛ پیوستن سازمان استاندارد به کمیته‌های بین‌المللی استاندارد در دولت سیزدهم

مدیرکل دفتر مطالعات تطبیقی و مشارکت در تدوین استانداردهای بین‌المللی سازمان ملی استاندارد با اشاره ...