خانه > دسته‌بندی نشده > دولت برای افزایش قیمت نان یارانه بدهد/نرخ خرید تضمینی گندم متناسب با افزایش تورم نیست

دولت برای افزایش قیمت نان یارانه بدهد/نرخ خرید تضمینی گندم متناسب با افزایش تورم نیست

محمدتقی‌ توکلی عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارسدر مورد اینکه چرا در مقابل افزایش ۱۰ درصدی قیمت گندم، قیمت نان ۳۰ درصد افزایش یافت، گفت: هر تولیدی دارای هزینه‌های مختلف است که این هزینه‌ها با افزایش تورم افزایش می‌یابد.

وی افزود: تولید نان هم از این مقوله مستثنی نبوده و با افزایش نرخ تورم هزینه‌های تولید آن افزایش می‌یابد.

عضو کمیسیون کشاورزی با بیان اینکه در ۳۰ ماه گذشته قیمت نان افزایش نیافته، اما نرخ خرید تضمینی گندم از ۴۵۰ تومان به ۱۱۵۵ تومان افزایش یافته است، بیان داشت: افزایش هزینه‌ها به دلیل افزایش نرخ تورم بر نانوایی‌ها تحمیل شده که باید به طریقی جبران می‌شد

توکلی با بیان اینکه برای جلوگیری از افزایش قیمت شیر برای مصرف‌کننده، دولت بخشی از افزایش هزینه‌ها را از طریق پرداخت یارانه به دامدار تأمین کرده است، گفت: در مورد نان هم می‌شد از این طریق عمل کرد و دولت افزایش هزینه نان برای مصرف‌کننده را از طریق پرداخت یارانه تأمین می‌کرد.

عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس اظهار داشت: نرخ تورم موجب افزایش هزینه نان شده و اگر افزایش قیمت اعمال نمی‌شد، قطعا تولید‌کننده متضرر می‌شد.

نماینده دزفول در مورد میزان افزایش خرید گندم در سال زراعی جدید نسبت به سال قبل گفت: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید نرخ ۱۱۵۵ تومان تعیین شده برای خرید تضمینی گندم مناسب نیست و طبق قانون باید نرخ خرید تضمینی متناسب با افزایش تورم افزایش می‌یافت.

وی افزود: گندم یک محصول استراتژیک است و برای ایجاد انگیزه در تولید، نرخ خرید تضمینی آن باید متناسب با افزایش هزینه‌ها یعنی تا ۱۵۰۰ تومان افزایش می‌یافت.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

راهکارهای توسعه روابط صنعتی و سرمایه‌گذاری مشترک ایران و عمان بررسی شد

معاون وزیر صنعت، تجارت و توسعه سرمایه گذاری عمان و معاون وزیر صمت و رئیس ...