خانه > دسته‌بندی نشده > دو قول رئیس‌جمهوری به فعالان اقتصادی

دو قول رئیس‌جمهوری به فعالان اقتصادی

 

رئیس‌جمهوری شنبه شب در ضیافت افطاری خود در حالی میزبان فعالان اقتصادی بود که دو قول به آنها داد. محسن جلال‌پور، رئیس پارلمان بخش خصوصی در توضیح این دو قول حسن روحانی توضیح داد که از رئیس‌جمهوری درخواست کردیم که وزرای دولت، نشست‌های شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی را جدی تلقی کرده و حضور منظمی در این جلسات داشته باشند. رئیس‌جمهوری هم قول دادند در این زمینه تاکید جدی داشته باشند.

 

به نقل از دنیای اقتصاد: از سوی دیگر، مسعود حجاریان رئیس انجمن حرفه‌ای صنعت بیمه و مدیر عامل بیمه ملت، نیز خواستار اجازه انتشار اوراق مشارکت توسط شرکت‌های بزرگ بخش خصوصی شد که رئیس دولت یازدهم پس از صحبتی کوتاه با اسحاق جهانگیری و علی طیب‌نیا وزیر اقتصاد، تحقق آن را ممکن دانست و گفت: شخصا این موضوع را پیگیری می‌کنم و بهتر است هرچه زودتر مقدمات انجام این کار فراهم شود. به اعتقاد جلال‌پور، در صورت انتشار این اوراق، نیازمالی شرکت‌ها توسط عرضه انواع اوراق مشارکت، تامین می‌شود و منابع بانک‌ها می‌تواند به شرکت‌های کوچک و متوسط اختصاص داده شود.

رئیس پارلمان بخش خصوصی در این نشست ضمن اشاره به دستاورد کاهش تورم و لزوم اصلاحات اقتصادی برای خروج از رکود، نقدهایی هم به دولت در مورد وضعیت نرخ ارز، نظام بانکی و ارائه دیرهنگام آمارهای اقتصادی وارد کرد. وی از طرفی خواستار توجه و تلاش دولت و مسوولان برای رفع موانع و مشکلات اساسی در مسیر فعالیت واحدهای تولیدی، تولید‌کنندگان و کارآفرینان شد. جلال‌پور با اشاره به شرایط سخت حاکم بر اقتصاد کشور، بیان کرد: دولت یازدهم با مجموعه‌ای از مسائل و مشکلات اقتصادی مواجه بود که به گمان اقتصاددانان در کمتر اقتصادی به‌صورت همزمان رخ داده است. وی گفت: تورم، رکود، تنگنای مالی، بحران بانکی، بیکاری همراه با انسداد فضای بین‌الملل شرایط سختی را برای اقتصاد ایران رقم زده بود. جلال‌پور با اشاره به موفقیت دولت در مدیریت این وضعیت اقتصادی، بیان کرد: با تدبیر دولت در عرصه بین‌الملل و مذاکرات ۱+۵ به برجام رسیدیم. از طرفی تورم مهار شد؛ به‌طوری که کاهش تورم دستاوردی بسیار مهم و شرط لازم و ضروری برای برداشتن قدم‌های اصلاحی بعدی است.رئیس اتاق بازرگانی ایران، با بیان اینکه دولت یازدهم در مدیریت سه متغیر مهم تورم، رشد اقتصادی و اشتغال حرکات خوبی انجام داده است، بیان کرد: در اشتغال هم آمارها نشان می‌دهد که اشتغال ایجاد شده در این سه سال به نسبت سال‌های قبل افزایش پیدا کرده است.

همچنین ببینید

درخواست ۴۹ شرکت بخش خصوصی برای واردات واکسن کرونا

نایب رئیس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران گفت: تاکنون تعداد شرکت‌هایی که درخواست واردات ...