خانه > دسته‌بندی نشده > دکتر روحانی در آیین تجلیل از تولیدکنندگان برتر کشاورزی

دکتر روحانی در آیین تجلیل از تولیدکنندگان برتر کشاورزی

اقدامات دولت در صیانت از منابع آب در تاریخ ایران قطعا بی‌نظیر است/ باید روستاهای ما زنده و آباد بمانند/ نباید بگذاریم اراضی مرغوب کشور تبدیل به مناطق مسکونی و تجاری شود/بین بازار مصرف با مراکز اصلی تولید، باید ارتباط صحیح برقرار شود/ رسیدن به خودکفایی شدنی است/ باید در دروازه صادرات را باز کنیم

رییس جمهوری با اشاره به مشکل آب در کشور و با بیان اینکه کشورمان در منطقه خشک و نیمه خشک قرار دارد و به سوی دوره کم بارش‌تر در حال حرکت هستیم، اظهار داشت: اقداماتی که دولت یازدهم در زمینه صیانت از منابع آبی انجام داده است، قطعا در طول تاریخ ایران بی‌نظیر است.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه در آیین تجلیل از تولیدکنندگان برتر بخش کشاورزی با تاکید بر اینکه باید روستاهای ما زنده و آباد بمانند، گفت: سخن گفتن درباره اولویت و ترجیح داشتن صنعت یا کشاورزی حرف منطقی نیست؛ کشاورزی و صنعت نه رودر روی یکدیگر، بلکه در کنار هم هستند.
رییس جمهوری با تاکید بر اینکه اگر نتوانیم درآمد و ارزش افزوده محصولات بخش کشاورزی را بالا ببریم با خطر تعطیلی کشاورزی مواجه خواهیم بود، اظهار داشت: دولت در انتظار شنیدن حرفهای کارشناسی از سوی شما، مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی و وزارتخانه‌ای است که نام زیبا و مقدس جهاد را هم با خودش دارد.
دکتر روحانی افزود: اگر جهاد را از کشاورزی جدا کنیم به اهداف مورد نظر از وزارت جهادکشاورزی دست نخواهیم یافت.
رییس جمهوری خاک را از نعمت‌های بزرگ الهی خواند و تصریح کرد: نباید اجازه دهیم خاک تخریب شود. باید برای حفاظت و مراقبت از خاک همه آموزش ببینند و نباید بگذاریم اراضی مرغوب کشور تبدیل به مناطق مسکونی و تجاری شود.
دکتر روحانی نگرانی از تخریب منابع آب، خاک و محیط زیست را در کشوری با تمدن کهن ناشایست توصیف و خاطرنشان کرد: متاسفانه امروز در کشور حتی بین بخش کشاورزی و محیط زیست هم اصطکاک وجود دارد که این به هیچ وجه مطلوب نیست.
رییس جمهوری با اظهار ناخشنودی از وجود بخش‌های واسطه بین تولید و توزیع محصولات کشاورزی که باعث می‌شود درآمد کشاورزان کاهش یافته و قیمت تمام شده محصولات برای مصرف کنندگان افزایش یابد، گفت: باید اقدامات عملی انجام شود تا میان بازار مصرف با مراکز اصلی تولید، ارتباط صحیح برقرار شود.
دکتر روحانی ایجاد صنایع تبدیلی در کنار کشاورزی را یکی از راه‌های افزایش درآمد کشاورزان به عنوان ضرورتی برای رونق بخشیدن به این بخش عنوان کرد و افزود: قدرت و اقتدار ما زمانی بیشتر می‌شود که در تولید بسیاری از محصولات تا مرزهای خودکفایی پیش برویم و اینکه وزیر تا نیمه شب در دفترش مشغول کار است به من امید می‌دهد که رسیدن به خودکفایی شدنی است.
رییس جمهوری کشاورزان را ستون اصلی تقویت امنیت، توسعه و اقتصاد کشور برشمرد و اظهارداشت: باید دروازه صادرات را باز کنیم و برای تحول در بخش کشاورزی ، محصولات خود را راهی بازارهای جهانی کنیم.

 

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

راهکارهای توسعه روابط صنعتی و سرمایه‌گذاری مشترک ایران و عمان بررسی شد

معاون وزیر صنعت، تجارت و توسعه سرمایه گذاری عمان و معاون وزیر صمت و رئیس ...