خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > دسته‌بندی نشده > دیدار رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با معاون اول رییس جمهور

دیدار رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با معاون اول رییس جمهور

سید عبدالوهاب سهل آبادی رییس خانه ایران ونائب رییس کانون عالی کارفرمایان با معاون اول رییس جمهور دیدار و گفتگو کرد.

 

در این دیدار که در فضای صمیمانه و در دفتر دکتر جهانگیری صورت پذیرفت، سهل آبادی ضمن تقدیر از فعالیت ها و تلاش های دولت در جهت بهبود فضای کسب وکار و رونق اقتصادی ، گزارش جامعی از وضعیت تولید و صنعت کشور ارائه نمود.

 

 وی با برشمردن مزیت ها و اولویت های این بخش ،از نحوه تامین سرمایه در گردش و سرمایه ثابت ،تاخیر در پرداخت بدهی های دولت به بخش خصوصی اعم از بدهی به تولید کنندگان و پیمانکاران ، پرداخت نشدن سهم صنعت از محل درآمد های هدفمندی یارانه ها ، ابهام و تاخیر در تعیین قیمت حامل های انرژی ، شیوه دریافت مالیات بر ارزش افزوده و نحوه باز پرداخت وام های ارزی به عنوان مهمترین مشکلات تولید کنندگان و صنعتگران نام برد.

 

سهل آبادی در بخشی دیگر از سخنان خود پیشنهاد داد در هر استان یک کلینیک صنعت تحت نظارت استانداران ، به محوریت خانه های صنعت،معدن و تجارت استان ها و با مشارکت اتاق بازرگانی ، نمایندگان سیستم بانکی ، کارشناسان دستگاه های دولتی مرتبط ، حقوق دانان مجرب و متخصصین و اساتید دانشگاهی تشکیل گردیده وبه مشکلات بخش های صنعتی و معدنی هر استان رسیدگی نماید.

 

نائب رییس کانون عالی کارفرمایان ایران با قدردانی از تلاش ها و تدبیر تیم مذاکره کننده هسته ای، به نگرانی به وجود آمده در خصوص ایجاد موج جدید واردات کالاها ، فن آوری ها و ماشین آلات پس از لغو تحریم ها اشاره نمود و خواستار برنامه ریزی لازم در این زمینه گردید.

 

 

 

دکتر جهانگیری نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار بر اهمیت بخش های تولیدی و صنعتی کشور تاکید نمود و گفت: دولت برنامه های جامع و دقیقی برای رفع مشکلات فعالان حوزه تولید و صنعت و همچنین خروج از رکود بدون ایجاد تورم تهیه نموده و به تدریج درحال اجرای این برنامه ها می باشد .

 

وی با بیان اینکه خانه های صنعت ، معدن و تجارت، بازوان امین دولت هستند ، خواستار ارائه نظرات کارشناسی  برنامه های پیشنهادی و گزارش های منظم این تشکل گردید.

معاون اول رییس جمهور از عزم جدی دولت برای حل مسئله نقدینگی و تامین سرمایه درگردش واحدهای توانمند و فعال سخن گفته و اظهار امیدواری کرد روند حل این مشکل با همکاری خانه ها تسریع گردد.

http://www.tehranhim.com/news/%D8%B1%D9%88%D8%BA%D9%86-%D8%B2%DB%8C%D8%AA%D9%88%D9%86-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%A8%DA%A9%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%88%D8%B2%D8%A7.html

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

ظریف بهره گیری از تمدن‌های کهن را برای رهایی از افراط گرایی ضروری خواند

«محمد جواد ظریف» وزیر امورخارجه ایران در پایان اجلاس ۱۰کشور با تمدن های کهن، تلاش ...