خانه > دسته‌بندی نشده > دیدار رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با معاون اول رییس جمهور

دیدار رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با معاون اول رییس جمهور

سید عبدالوهاب سهل آبادی رییس خانه ایران ونائب رییس کانون عالی کارفرمایان با معاون اول رییس جمهور دیدار و گفتگو کرد.

 

در این دیدار که در فضای صمیمانه و در دفتر دکتر جهانگیری صورت پذیرفت، سهل آبادی ضمن تقدیر از فعالیت ها و تلاش های دولت در جهت بهبود فضای کسب وکار و رونق اقتصادی ، گزارش جامعی از وضعیت تولید و صنعت کشور ارائه نمود.

 

 وی با برشمردن مزیت ها و اولویت های این بخش ،از نحوه تامین سرمایه در گردش و سرمایه ثابت ،تاخیر در پرداخت بدهی های دولت به بخش خصوصی اعم از بدهی به تولید کنندگان و پیمانکاران ، پرداخت نشدن سهم صنعت از محل درآمد های هدفمندی یارانه ها ، ابهام و تاخیر در تعیین قیمت حامل های انرژی ، شیوه دریافت مالیات بر ارزش افزوده و نحوه باز پرداخت وام های ارزی به عنوان مهمترین مشکلات تولید کنندگان و صنعتگران نام برد.

 

سهل آبادی در بخشی دیگر از سخنان خود پیشنهاد داد در هر استان یک کلینیک صنعت تحت نظارت استانداران ، به محوریت خانه های صنعت،معدن و تجارت استان ها و با مشارکت اتاق بازرگانی ، نمایندگان سیستم بانکی ، کارشناسان دستگاه های دولتی مرتبط ، حقوق دانان مجرب و متخصصین و اساتید دانشگاهی تشکیل گردیده وبه مشکلات بخش های صنعتی و معدنی هر استان رسیدگی نماید.

 

نائب رییس کانون عالی کارفرمایان ایران با قدردانی از تلاش ها و تدبیر تیم مذاکره کننده هسته ای، به نگرانی به وجود آمده در خصوص ایجاد موج جدید واردات کالاها ، فن آوری ها و ماشین آلات پس از لغو تحریم ها اشاره نمود و خواستار برنامه ریزی لازم در این زمینه گردید.

 

 

 

دکتر جهانگیری نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار بر اهمیت بخش های تولیدی و صنعتی کشور تاکید نمود و گفت: دولت برنامه های جامع و دقیقی برای رفع مشکلات فعالان حوزه تولید و صنعت و همچنین خروج از رکود بدون ایجاد تورم تهیه نموده و به تدریج درحال اجرای این برنامه ها می باشد .

 

وی با بیان اینکه خانه های صنعت ، معدن و تجارت، بازوان امین دولت هستند ، خواستار ارائه نظرات کارشناسی  برنامه های پیشنهادی و گزارش های منظم این تشکل گردید.

معاون اول رییس جمهور از عزم جدی دولت برای حل مسئله نقدینگی و تامین سرمایه درگردش واحدهای توانمند و فعال سخن گفته و اظهار امیدواری کرد روند حل این مشکل با همکاری خانه ها تسریع گردد.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

معاون ایمیدرو خبر داد: واگذاری معادن کشف شده با خطرپذیری پایین به عموم مردم

 معاون سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: به‌زودی فراخوان واگذاری ...