خانه > دسته‌بندی نشده > رئیس خانه صنعت،معدن و تجارت استان تهران: طرح فعلی دولت برای قیمت گذاری آرد و نان اشتباه است

رئیس خانه صنعت،معدن و تجارت استان تهران: طرح فعلی دولت برای قیمت گذاری آرد و نان اشتباه است

رئیس خانه صنعت،معدن و تجارت استان تهران گفت: دولت هر سال ۳ تا ۴ میلیارد دلار خرج نان می کند اما هم مردم ناراضی هستند و هم صنف و صنعت.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کانون انجمن های صنایع غذایی ایران، سیدمحمدرضا مرتضوی امروز در همایش بزرگداشت روز نان در دانشگاه الزهرا با بیان اینکه در هشت سال گذشته بالغ بر ۸۰۰ میلیارد دلار درآمد وارد کشور شد اما در نهایت مردم فقیرتر شدند، افزود: اینکه دولت سه سال به صورت دستوری قیمت نان را ثابت نگه داشته و با وجود افزایش هزینه های تولید قیمت نان تغییر نکرده است اقدام منطقی نیست و سرانجام آن نیز خوب نخواهد بود.

 

وی با اشاره به اینکه باید در زمینه تولید نان به ذائقه مردم احترام بگذاریم، افزود: قرار بود نان صنعتی تولید شده در کشور از نان سنتی ارزان تر باشد که این اتفاق نیفتاد و باید دلایل آن به صورت شفاف و دقیق ریشه یابی شود.

 

دبیرکل خانه صنعت،معدن و تجارت ایران تصریح کرد: صنعت آرد و نان کشور در همین جا آمادگی خود را اعلام می کند تا هزینه انجام پروژه های تحقیقاتی دانشگاهی را در زمینه ارتقای کیفیت در صنعت آرد و نان کشور تامین کند.

 

وی با بیان اینکه سطح تکنولوژی در صنعت آرد و نان کشور از دنیا عقب تر است و این وضعیت باید جبران شود، گفت: تکنولوژی باعث کاهش قابل ملاحظه هزینه ها در تولید آرد و نان شده است.

 

او در ادامه با بیان اینکه درس خواندن بدون کار و کسب تجربه فایده ای ندارد، افزود: الان دانشجویان ما درس می خوانند تا در نهایت کار نکنند که این وضعیت باید اصلاح شود.

 

مرتضوی در انتهای سخنرانی خود خطاب به رئیس جمهوری عنوان کرد: باید تاکید کنم طرحی که در زمینه قیمت گذاری آرد و نان در دست دولت قرار دارد طرح اشتباهی بوده و اینکه ما قیمت آرد و گندم را اصلاح کنیم اما قیمت نان را اصلاح نکنیم تصمیم نادرستی است.

 

رئیس هیئت مدیره کانون انجمن های صنایع غذایی ایران تاکید کرد: نان هم اکنون در سطح شهر کیلویی ۲۱۰۰ تومان است و اگر قرار بر اصلاح قیمت نان باشد باید شرایط زندگی نانوایان به درستی در نظر گرفته شود. نانوایان باید بتوانند چرخ زندگی خود را بچرخانند و به همین دلیل باید از آنها به درستی حمایت کرد.

مرتضوی تاکید کرد: سیاست گذاری برای قیمت آرد و نان راه حل هایی دارد که نه به قدرت خرید مردم آسیب بزنند و نه اینکه حق نانوایان ضایع شود.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

معاون ایمیدرو خبر داد: واگذاری معادن کشف شده با خطرپذیری پایین به عموم مردم

 معاون سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: به‌زودی فراخوان واگذاری ...