خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > دسته‌بندی نشده > راه خروج اقتصاد ایران از رکود اصلاح نقش نظام بانکی است.

راه خروج اقتصاد ایران از رکود اصلاح نقش نظام بانکی است.

محمدرضا مرتضوی: سریع ترین راه خروج اقتصاد ایران از رکود جاری ,سامندهی بدهی های معوقه و اصلاح نقش نظام بانکی از وضعیت رقیب بخش خصوصی به وضعیت پشتیبان بخش خصوصی است .

به گزارش روابط عمومی خانه صنعت،معدن و تجارت ایران سید محمد رضا مرتضوی دبیر کل خانه ایران در گفتگو با خبرنگاران گفت : ما بر این  باور هستیم که سریع ترین راه خروج اقتصاد ایران از رکود جاری ,سامندهی بدهی های معوقه و اصلاح نقش نظام بانکی از وضعیت رقیب بخش خصوصی به وضعیت پشتیبان بخش خصوصی است . برخورد بسته سیاستی به بدهی های معوقه به نوعی برخورد میکانیکی و حقوقی محدود شده است . در واقع گویی بدهی های معوقه بخش خصوصی همه دارای منشا فسادند و باید قوانین مربوط به مزایده برای تسهیل حراج وثایق این بدهکاران اصلاح شود و کمیته ای بین بانک ها و قوه قضاییه تشکلیل شود تا مطالبات بانک هارا از مفسدان بستانند . بی گمان برخی از این بدهی ها ناشی از رفتارهای فرصت طلبانه و فساد آمیز وام گیرندگان است . که البته بخش اعظم این موارد مربوط به بنگاه های بزرگ و شبه دولتی است که با مناسبات ویژه وام گرفته اند.اما ما براین باوریم و از نزدیک شاهدیم که چگونه کار آفرینان ما به واسطه ی سیاست های عجولانه دولت پیشین و بی ثباتی های اقتصادی و تلاطمات نرخ ارز و تحریم ها و خلف وعده های دولتی ( نظیر عدم پرداخت سهم تولید در فاز نخست هدفمندی ) به خاک سیاه نشانده شده اند .امروز زندانهای ما مملو از کارآفرینان بزرگی است که تقصیرشان این بوده که به سیاست ها و وعده های دولت پیشین اعتماد کردند و در فضای کسب و کاری که مملو از بی ثباتی و عدم اطمینان بود و در دوره ی که اولویت دولت نه اشتغال و تولید بلکه هیاهوهای سیاسی در سطح داخل و جهان بود سرمایه های خود را وارد بخش تولید کردند به نظر می رسدزمان آن رسیده که دولت ها پاسخگوی وعده ها و پیامد سیاست های خود باشد .

http://www.tehranhim.com/news/%D8%B1%D9%88%D8%BA%D9%86-%D8%B2%DB%8C%D8%AA%D9%88%D9%86-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%A8%DA%A9%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%88%D8%B2%D8%A7.html

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

مذاکره اقتصادی با ایالات قدرتمند چین

توسعه همکاری‌های اقتصادی با ایالت‌های قدرتمند چین در دستورکار اتاق تهران قرار گرفته است. از ...