خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > دسته‌بندی نشده > رییس‌جمهوری از اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت قدردانی کرد ، ایجاد ۹۷ هزار شغل صنعتی تا پایان سال

رییس‌جمهوری از اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت قدردانی کرد ، ایجاد ۹۷ هزار شغل صنعتی تا پایان سال

حجت‌الاسلام حسن روحانی در جلسه هیات دولت با قدردانی از اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: کشور ما به سمت صنعتی شدن در حال حرکت است و طرح‌های صنعتی که تا پایان امسال راه‌اندازی خواهد شد، می‌تواند در تولید و اشتغالزایی بسیار موثر باشد.

به گزارش صمت به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، رییس‌جمهوری افزود: با طرح‌هایی که در بخش صنعت تا پایان امسال راه‌اندازی خواهد شد، ۹۷ هزار شغل ایجاد می‌شود که رقم بسیار قابل ملاحظه‌ای است و امیدواریم با همین سرعت این روند ادامه داشته باشد.
روحانی با تاکید بر اینکه در بخش‌های تولید و صنعت باید همه تلاش‌ها بر مبنای تحرک بخش خصوصی متمرکز باشد، اظهار کرد: باید موانع فعالیت بخش خصوصی را برطرف کرده و از تحرکات این بخش، حمایت و عرصه را فراهم کنیم تا عمدتا بخش خصوصی بتواند در بخش‌های صنعتی کشور فعالیت کند.
رییس‌جمهوری تصریح کرد: اساس حرکت ما باید به این سمت باشد که بخش خصوصی بتواند تحرکات لازم را در کشور به‌وجود آورد.
وی افزود: براساس آمار ارائه‌شده، بخش صنعت در زمینه توسعه صادرات در ۶ ماه اول سال سهم بسیار خوبی را به خود اختصاص داده و امیدواریم در ۶ ماه دوم هم شاهد همین روند البته با شتاب بیشتری باشیم.
رییس‌جمهوری با بیان اینکه فضای کسب و کار نسبت به گذشته بسیار بهبود یافته است، گفت: آمار و ارقام جهانی نیز حاکی از آن است که فضای کسب و کار رو به بهبود است و این روند می‌تواند برای بخش‌های صنعتی، کشاورزی و خدماتی و سایر بخش‌ها مفید باشد.
روحانی با اشاره به اینکه کشور ما از مزیت‌ها و شرایط بسیار خوبی در عرصه‌های انرژی، صنعتی و همچنین توسعه انسانی برخوردار است، گفت: در بخش صنعتی زمانی می‌توانیم با سایر رقبا، رقابت مناسبی داشته باشیم که صنعت ما بتواند دانش‌بنیان باشد و این موضوعی است که مقام معظم رهبری هم بر آن تاکید دارند و اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است.
رییس‌جمهوری همچنین بر استفاده از ظرفیت‌های خالی و ارتقای بهره‌وری تاکید کرد و گفت: برای موفقیت در این زمینه باید بخش خصوصی و بانک‌ها فعال شوند و امیدواریم لایحه خروج از رکود که به مجلس تقدیم شده به تصویب برسد و بتوانیم طرح‌های نیمه‌تمام را تکمیل و ظرفیت‌های خالی را پر کرده و از سوی دیگر استان‌های محروم را مورد توجه قرار داده و شاهد تعادل و توازن در کشور باشیم.

http://www.tehranhim.com/news/%D8%B1%D9%88%D8%BA%D9%86-%D8%B2%DB%8C%D8%AA%D9%88%D9%86-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%A8%DA%A9%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%88%D8%B2%D8%A7.html

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

ظریف بهره گیری از تمدن‌های کهن را برای رهایی از افراط گرایی ضروری خواند

«محمد جواد ظریف» وزیر امورخارجه ایران در پایان اجلاس ۱۰کشور با تمدن های کهن، تلاش ...