خانه > دسته‌بندی نشده > رییس‌جمهوری از اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت قدردانی کرد ، ایجاد ۹۷ هزار شغل صنعتی تا پایان سال

رییس‌جمهوری از اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت قدردانی کرد ، ایجاد ۹۷ هزار شغل صنعتی تا پایان سال

حجت‌الاسلام حسن روحانی در جلسه هیات دولت با قدردانی از اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: کشور ما به سمت صنعتی شدن در حال حرکت است و طرح‌های صنعتی که تا پایان امسال راه‌اندازی خواهد شد، می‌تواند در تولید و اشتغالزایی بسیار موثر باشد.

به گزارش صمت به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، رییس‌جمهوری افزود: با طرح‌هایی که در بخش صنعت تا پایان امسال راه‌اندازی خواهد شد، ۹۷ هزار شغل ایجاد می‌شود که رقم بسیار قابل ملاحظه‌ای است و امیدواریم با همین سرعت این روند ادامه داشته باشد.
روحانی با تاکید بر اینکه در بخش‌های تولید و صنعت باید همه تلاش‌ها بر مبنای تحرک بخش خصوصی متمرکز باشد، اظهار کرد: باید موانع فعالیت بخش خصوصی را برطرف کرده و از تحرکات این بخش، حمایت و عرصه را فراهم کنیم تا عمدتا بخش خصوصی بتواند در بخش‌های صنعتی کشور فعالیت کند.
رییس‌جمهوری تصریح کرد: اساس حرکت ما باید به این سمت باشد که بخش خصوصی بتواند تحرکات لازم را در کشور به‌وجود آورد.
وی افزود: براساس آمار ارائه‌شده، بخش صنعت در زمینه توسعه صادرات در ۶ ماه اول سال سهم بسیار خوبی را به خود اختصاص داده و امیدواریم در ۶ ماه دوم هم شاهد همین روند البته با شتاب بیشتری باشیم.
رییس‌جمهوری با بیان اینکه فضای کسب و کار نسبت به گذشته بسیار بهبود یافته است، گفت: آمار و ارقام جهانی نیز حاکی از آن است که فضای کسب و کار رو به بهبود است و این روند می‌تواند برای بخش‌های صنعتی، کشاورزی و خدماتی و سایر بخش‌ها مفید باشد.
روحانی با اشاره به اینکه کشور ما از مزیت‌ها و شرایط بسیار خوبی در عرصه‌های انرژی، صنعتی و همچنین توسعه انسانی برخوردار است، گفت: در بخش صنعتی زمانی می‌توانیم با سایر رقبا، رقابت مناسبی داشته باشیم که صنعت ما بتواند دانش‌بنیان باشد و این موضوعی است که مقام معظم رهبری هم بر آن تاکید دارند و اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است.
رییس‌جمهوری همچنین بر استفاده از ظرفیت‌های خالی و ارتقای بهره‌وری تاکید کرد و گفت: برای موفقیت در این زمینه باید بخش خصوصی و بانک‌ها فعال شوند و امیدواریم لایحه خروج از رکود که به مجلس تقدیم شده به تصویب برسد و بتوانیم طرح‌های نیمه‌تمام را تکمیل و ظرفیت‌های خالی را پر کرده و از سوی دیگر استان‌های محروم را مورد توجه قرار داده و شاهد تعادل و توازن در کشور باشیم.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

راهکارهای توسعه روابط صنعتی و سرمایه‌گذاری مشترک ایران و عمان بررسی شد

معاون وزیر صنعت، تجارت و توسعه سرمایه گذاری عمان و معاون وزیر صمت و رئیس ...