خانه > دسته‌بندی نشده > رییس‌جمهوری در حرم مطهر رضوی: موفق شدیم از رکود عبور کنیم

رییس‌جمهوری در حرم مطهر رضوی: موفق شدیم از رکود عبور کنیم

به گزارش تسنیم از مشهد مقدس، حجت‌الاسلام حسن روحانی که در سالروز ولادت حضرت رضا علیه‌السلام به استان خراسان سفر کرده در جمع زائران و مجاوران حرم‌مطهر رضوی به ایراد سخنرانی پرداخت.

رییس جمهوری در بخشی از سخنان خود خطاب به مردم یادآور شد شما در سرزمینی هستید که امید ایران به این سرزمین است، ما امروز یک سال بعد از حماسه شما مردم ایران و به ویژه مردم مشهد و خراسان قرار داریم. ما امروز بعد از یکسال افتخار داریم که سال دوم تدبیر و امید را از کنار حرم شریف امام رضا (ع) شروع می‌کنیم. من نمی‌دانم اتفاق بود، لطف امام رضا(ع) بود من اولین سخنرانی انتخاباتی را از مشهد شروع کردم و آخرین سخنرانی را هم در مشهدمقدس انجام دادم و اولین سفر بعد از انتخاب را هم به مشهدمقدس آمدم.
وی در ادامه اظهار کرد: ما امروز قدم‌های بزرگی را در یک سال برداشته‌ایم و با کمک و همت و هدایت‌های رهبری ما قدم‌های بلندتری در سال پیش‌رو برخواهیم داشت.
ما در بخش اقتصاد در زمینه سیاست خارجی، اجتماعی، فرهنگی به کمک شما مردم به نقطه خوبی رسیدیم.
اگر تا امروز ما توفیقی به دست آورده‌ایم در سایه اتحاد و وحدت ملت بزرگ و عزیز ایران بوده است. جوانان عزیز، برومندان و غیوران همه دست به دست هم دهیم. همانطور که رهبری فرمودند ۲ جناح و احزاب مختلف اشکالی ندارد ولی باید یادمان باشد که این دولت خدمتگزار همه مردم است راست و چپ و این جناح و آن جناح و روستایی و شهری و مرد و زن همه ما عاشق ایران و انقلاب هستیم.
ما توانستیم بیش از آن که پارسال به شما قول دادیم و گفتیم پایان سال ۹۳ تورم به ۲۵ درصد می‌رسد امروز می‌توانیم با قدرت به شما بشارت بدهیم که در پایان سال انشاالله رشد تورم ما به مراتب از ۲۰ درصد هم پایین‌تر خواهد بود. ما به شما قول داده بودیم که بر رکود غالب خواهیم شد. ما طرح لازم برای عبور از رکود را آماده کرده‌ایم و بخشی که نیاز به قانون داشت را تقدیم مجلس کرده‌ایم و امروز در کنار حرم امام رضا (ع) اعلام می‌کنم ما خوشبختانه از رکود عبور کرده‌ایم. محاسبات ۳ ماهه نخست سال ۹۳ اعلام می‌کند که دولت از رکود عبور کرده است. امروز برای اینکه رشد را در کشور نمایان کنیم، ما در زمینه انرژی، در زمینه نفت و گاز امسال شاهد تحول چشمگیری خواهیم بود. شما تا پایان سال آمار و ارقام را خواهید دید. دولت برای امسال و ۴ سال آینده ۱۰ میلیارد دلار برای آب اختصاص داده است. همچنین برای مهار آب‌های مرزی برنامه‌هایی در نظر گرفته‌ایم.
ما ۳ سد را در این استان تا پایان امسال به بهره برداری می‌رسانیم و دهها طرح برای این استان داریم.
محیط زیست ما توام با مشکلات فراوان بوده و دولت قدم‌های اولیه را برای محیط زیست برداشته است. امروز در شهرهای بزرگ و پرجمعیت با تبدیل بنزین آب و هوا متفاوت شده است.
بنزین یورو ۴ را امسال به مشهدمقدس اختصاص خواهیم داد؛ راه اندازی بخشی از مترو و اختصاص ۲۰۰ دستگاه اتوبوس به مشهدمقدس از دیگر طرح‌های دولت برای خراسان رضوی است. البته هر خدمتی که انجام شود در این استان خدمت به تمام ایران است. شهری که پذیرای ۲۵ میلیون زائر در طول سال هست و به معنای خدمت به همه ایران، ایرانیان و شیعیان و عاشقان خاندان رسالت و اهل بیت(ع) است که همه ساله به این حرم شریف می‌آیند.
ما برای استان خراسان رضوی، آن طور که امام جمعه مشهدمقدس اشاره کردند بافت فرسوده اطراف حرم یکی از معضلات بزرگ و همچنین حاشیه نشینی است من اعلام کردم و به اعضای هیئت وزیران گفتم که انشاالله فردا هیئت دولت در شهر مشهد تشکیل شود. دستور هیئت دولت در مشهد مسئله بافت فرسوده و حاشیه نشینی مشهد خواهد بود.
انشاالله این ۲ معضلی که می‌دانم سال‌ها در این زمینه تلاش شده و قول‌هایی داده شده است انشاالله با تصمیماتی که اتخاد خواهد شد ما در طول این دولت یعنی در ۳ سال آینده قدم‌هایی برخواهیم داشت که انشاالله در محضر حضرت ثامن الحجج(ع) شرمنده نباشیم.
۱۲۹طرح عمرانی در شورای اداری برای استان اعلام می‌شود و برای سال ۹۳ و ۹۴ اجرایی و تکمیل می‌شود.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

در راستای تسهیل در تجارت انجام شد؛ پیوستن سازمان استاندارد به کمیته‌های بین‌المللی استاندارد در دولت سیزدهم

مدیرکل دفتر مطالعات تطبیقی و مشارکت در تدوین استانداردهای بین‌المللی سازمان ملی استاندارد با اشاره ...