خانه > دسته‌بندی نشده > رییس‌جمهوری در مراسم آغاز ایمن‌سازی با واکسن پنج‌گانه: هدایت بودجه یارانه نقدی به سمت سلامت و تولید

رییس‌جمهوری در مراسم آغاز ایمن‌سازی با واکسن پنج‌گانه: هدایت بودجه یارانه نقدی به سمت سلامت و تولید

رییس‌جمهوری روز سه‌شنبه در جریان طرح آغاز ایمن‌سازی با واکسن پنج‌گانه در انستیتو پاستور گفت: طرح تحول نظام سلامت با وجود بار مالی سنگین برای دولت، مرحله به مرحله پیش خواهد رفت و تا رسیدن به نقطه‌ای مطلوب، متوقف نخواهد شد.

دکتر روحانی همچنین به موضوع پرداخت یارانه‌ها اشاره کرد و با بیان اینکه اگر بودجه‌ای که برای پرداخت یارانه نقدی در نظر گرفته شده به‌صورت غیرنقدی و در بخش‌هایی نظیر سلامت، تولید، صنعت و محیط‌زیست هزینه شود اثربخش‌تر است، اظهار کرد: هدایت بودجه یارانه‌های نقدی به سمت این بخش‌ها باید به مطالبه مردم و افکارعمومی از دولت تبدیل شود.
وی با اشاره به اینکه دولت در اجرای طرح تحول نظام سلامت مصمم است، اظهار کرد: سلامت دغدغه مردم است و شایسته است همگان برای کمک به بیماران و نزدیکان آنان تلاش کنند تا از رنج بیماری رهایی یابند و با بازیابی سلامت خود عنصری مفید و فعال برای جامعه باشند.
دکتر روحانی با یادآوری اهمیت بهداشت و ضرورت آموزش همگانی برای پیشگیری از بیماری، گفت: باید تلاش کنیم مردم کمتر بیمار شوند و این امر با عمومی شدن بهداشت در همه زمینه‌ها و مشارکت مردم محقق می‌شود.
رییس شورای عالی سلامت، وظیفه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را در پیشبرد طرح تحول نظام سلامت نظیر تولید واکسن خاطرنشان ساخت و گفت: واکسن برای جلوگیری از ابتلای کودکان به بیماری‌های فراگیر کمک زیادی می‌کند و باید تلاش کنیم همه واکسن‌ها را در کشور تولید کنیم.
رییس‌جمهوری افزود: هنگامی که مردم به بیمارستان مراجعه می‌کنند باید به‌راحتی پذیرش شوند و به آنها رسیدگی شود. هزینه‌های درمان‌شان قابل قبول باشد و دولت در این زمینه کمک‌های لازم را انجام داده و خواهد داد.
رییس جمهوری ادامه داد: موضوع سلامت از آن موضوعاتی است که مردم را می‌تواند تشویق کند تا آرام آرام از مسیر یارانه نقدی به سمت پرداخت یارانه‌های غیرنقدی حرکت کنیم که برای آینده و توسعه کشور بهتر است. دکتر روحانی با قدردانی از زحمات تمام دست‌اندرکاران حوزه سلامت کشور که بار سنگینی بر دوش آنهاست، گفت: برای اینکه کشور را بسازیم همه باید به میدان بیایند زیرا دولت به تنهایی قادر نیست مشکلات را حل کند. دولت و مردم اگر دست به‌دست هم بدهند قادرند گام‌های بلندی حتی در شرایط تحریم بردارند که بسیار ارزشمند است.
حجت‌الاسلام دکتر حسن روحانی در جریان آغاز طرح ایمن‌سازی با واکسن پنج‌گانه در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر و شبکه خبر گفت: از اردیبهشت‌ماه امسال که طرح تحول نظام سلامت کلید خورد تا به امروز که طرح ایمن‌سازی با واکسن پنج‌گانه کلید خورده است، هر ماه قدمی به پیش برداشتیم که باید تبریک گفت.
رییس‌جمهوری با بیان اینکه بیش از ۹۰ سال از شروع فعالیت‌ها در مبارزه با بیماری‌های واگیردار و تولید واکسن در کشور می‌گذرد، اظهار کرد: تولید واکسن پنج‌گانه برای جلوگیری از بیماری‌های خطرناکی که کودکان ما را تهدید می‌کند اهمیت بسزایی دارد. این واکسن که برای نخستین‌بار در کشور تولید می‌شود جایگزین واکسن ثلاث می‌شود که کار بسیار بزرگی است و امیدواریم این کار ادامه پیدا کند.
در این مراسم تفاهمنامه تولید واکسن پنج‌گانه از سوی دکتر قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و دکتر محمد مخبر از ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در حضور رییس‌جمهوری امضا شد.
واکسن پنچ‌گانه برای پیشگیری از بیماری‌های سیاه سرفه، هپاتیت B، دیفتری، کزاز و هموفیلوس آنفلوآنزا تولید می‌شود. در این مراسم همچنین در حضور دکتر روحانی این واکسن به یک نوزاد تزریق شد.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

معاون ایمیدرو خبر داد: واگذاری معادن کشف شده با خطرپذیری پایین به عموم مردم

 معاون سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: به‌زودی فراخوان واگذاری ...