خانه > دسته‌بندی نشده > رییس هیات‌عامل ایمیدرو: ال‌سی «آلومینیوم جنوب» پس از ۸ سال فعال شد

رییس هیات‌عامل ایمیدرو: ال‌سی «آلومینیوم جنوب» پس از ۸ سال فعال شد

رییس هیات‌عامل ایمیدرو از فعال‌شدن ال‌سی بزرگترین طرح تولید شمش آلومینیوم در کشور خبرداد.

به گزارش صمت، طرح آلومینیوم جنوب که ظرفیت تولید سالانه آن ۳۰۰هزار تن است، با پیگیری‌های ۱۰ماهه ایمیدرو ال‌سی آن فعال و ابلاغ شد.
مهدی کرباسیان با یادآوری اینکه این پروژه ۸ سال در انتظار گشایش اعتبار برای دریافت تسهیلات خارجی بوده است تصریح کرد: با پیگیری‌های انجام شده، روز سه شنبه ۹ دی ماه، سرانجام ال‌سی طرح، پس از فعال شدن از سوی بانک خارجی، به بانک عامل داخلی ابلاغ شد.
وی فعال کردن طرح آلومینیوم جنوب برای تزریق منابع مالی را یکی از اولویت‌های اصلی ایمیدرو ذکر کرد که در سال گذشته تلاش‌های مستمری به منظور تحقق آن انجام شد. به گفته رییس هیات‌عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، پروژه آلومینیوم جنوب به یکی از طرح‌های تاریخی این سازمان تبدیل شده بود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: به دلیل بزرگی و مقیاس فعالیت‌های اجرایی در این طرح، منطقه ویژه صنایع انرژی‌بر لامرد دچار تحولی اساسی در حوزه اقتصادی و اجتماعی خواهد شد به ویژه آنکه یکی از نقاط کم‌برخوردار کشور محسوب می‌شود. این منطقه که در نقطه جنوبی استان فارس و هم‌مرز با پایتخت گازی ایران – عسلویه – واقع‌شده میزبان تولید محصولات صنایع معدنی، پتروشیمی و نیروگاه‌های جدید تولید برق خواهد شد.
۵۱ درصد سهام شرکت آلومینیوم جنوب «سالکو» در اختیار شرکت سرمایه‌گذاری غدیر و ۴۹درصد باقیمانده متعلق به ایمیدرو است. تولید در این طرح از بالاترین فناوری در جهان بهره می‌برد به طوری که خط احیای این طرح با سیستم ۴۰۰ کیلوآمپر محصول تولید خواهد کرد که پیش تر در خطوط تولید شمش آلومینیوم در ایران وجود نداشته است.
چنین فناوری سبب کاهش مصرف انرژی و هزینه تولید در هر تن شمش آلومینیوم می‌شود. کارخانه آلومینیوم جنوب شامل خط احیا، آندسازی، ریخته‌گری و تاسیسات بندری و ساحلی است.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

بسته‌های مواد غذایی کوچک شد

رییس خانه صنعت و معدن استان تهران ضمن ارائه‌ توضیح در خصوص گرانفروشی یا کم‌فروشی ...