خانه > دسته‌بندی نشده > سرمایه گذاری 158 هزار میلیارد تومانی دولت و شرکت های دولتی در طرح های عمرانی سال آینده

سرمایه گذاری 158 هزار میلیارد تومانی دولت و شرکت های دولتی در طرح های عمرانی سال آینده

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری گفت: دولت و شرکت های دولتی در سال آینده حدود ۱۵۸ هزار میلیارد تومان در طرح های عمرانی، سرمایه گذاری خواهند کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، محمدباقر نوبخت عصر سه شنبه در نشست هم اندیشی مدیران عامل بانک ها با معاون اول رییس جمهوری که در راستای برنامه خروج از رکود و ایجاد رونق اقتصادی در کشور در ساختمان کوثر نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، افزود: سال آینده پیش بینی دولت این است که بتواند به هدف مهم استمرار سیاست کنترل تورم و ایجاد رشد اقتصادی با سیاست خروج از رکود دست یابد.وی ادامه داد: برای سال آینده پیش بینی ما در جهت افزایش منابع عمومی بودجه تا حدود ۶.۲ درصد است.

وی گفت: در سال جاری منابع عمومی بودجه ۲۱۱ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده بود که برای سال آینده این رقم به ۲۲۴ هزار میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

نوبخت تصریح کرد: با همین جهت گیری برای اینکه بتوانیم با استفاده از این منابع به هدف مورد نظر دست پیدا کنیم ۴۷۷۰۰ میلیارد تومان در سال آینده از بودجه عمومی برای طرح های عمرانی سرمایه گذاری خواهیم کرد.

وی ادامه داد: اگر به این رقم، هفت هزار میلیارد تومان که از منابع صندوق توسعه ملی برداشت می کنیم اضافه کنیم در مجموع حدود ۵۵ هزار میلیارد تومان سال آینده توسط دولت برای طرح های عمرانی سرمایه گذاری خواهیم کرد.

نوبخت افزود: اگر ۱۰۳ هزار میلیارد تومان شرکت های دولتی را نیز به این رقم اضافه کنیم حدود ۱۵۸ هزار میلیارد تومان دولت و شرکت های دولتی در سال آینده برای طرح های عمرانی سرمایه گذاری خواهند کرد.

وی افزود: ما پنج هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در منابع خود برای مابه التفاوت سود بانک ها کنار گذاشته ایم و این پول الان وجود دارد.

نوبخت افزود: سیاست دولت این نیست که بین بنگاه های تولیدی اعانه توزیع کند اما قطعا در جهت ارائه تسهیلات ارزان قیمت کمک خواهد کرد.

وی گفت: یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان نیز به بخش مسکن و برای پرداخت تسهیلات ارزان قیمت در سال آینده به عنوان مابه التفاوت نرخ سود تسهیلات نظام بانکی اختصاص داده ایم.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری خطاب به مدیران نظام بانکی گفت: نظام بانکی اطمینان داشته باشد که هرگونه مشارکتی بین نظام بانکی و دولت برای تامین مالی بنگاه ها صورت بگیرد، دولت سهم خود را در آن زمینه پرداخت خواهد کرد.

یادآور می شود نشست هم اندیشی مدیران عامل بانک ها با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری برگزار شد.

در این نشست محمدباقر نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، علی طیب نیا وزیر اقتصاد، ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی، علی ربیعی وزیر کار و رفاه اجتماعی و محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت حضور دارند.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

دوازدهمین دوره جشنواره ملی تولیدکنندگان و مدیران جوان ودهمین دوره معرفی چهره های ماندگار صنعت، معدن و تجارت ایران برگزار میشود

دوازدهمین جشنواره ملی تولیدکنندگان و مدیران  جوان و دهمین دوره معرفی چهره های ماندگار صنعت، ...