خانه > دسته‌بندی نشده > صادرات ۱۰ میلیارد دلاری ایران به عراق/ رکورد شکسته شد

صادرات ۱۰ میلیارد دلاری ایران به عراق/ رکورد شکسته شد

مدیرکل غرب آسیای سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به رکوردزنی صادرات ایران به عراق گفت: صادرات به عراق در سال ۱۴۰۱ به بیش از ۱۰ میلیارد دلار رسید.

 به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، فرزاد پیلتن اظهار داشت: بر اساس آمارهای منتشر شده توسط گمرک ایران صادرات ایران به عراق در سال ۱۴۰۱ به بیش از ۱۰ میلیارد دلار رسید که به عنوان یک حد نصاب جدید و بی‌سابقه در صادرات ایران به این کشور محسوب می‌شود.

مدیرکل غرب آسیای سازمان توسعه تجارت ایران افزود: صادرات ایران نسبت به سال ۱۴۰۰ حدود ۱۵ درصد رشد را نشان می‌دهد و به ۱۰ میلیارد دلار رسیده است که حدود ۸.۲ میلیارد دلار از این میزان مربوط به ۱۰۰ قلم کالاهای عمده صادراتی از ایران به این کشور است.

وی ادامه داد: همچنین در سال ۱۴۰۱ محصولاتی مانند گاز طبیعی، شمش‌های فولادی، محصولات لبنی و پلاستیکی، کود اوره، پرتقال، تخم مرغ، آهن اسفنجی، لوله و پروفیل، انواع ترانسفورماتور و صنایع معدنی فلزی نسبت به ۱۴۰۰ با افزایش صادرات رو به رو بوده است.

پیلتن با بیان اینکه کشور عراق به عنوان یکی از شرکای راهبردی ایران در حوزه تجارت خارجی و به ویژه صادرات محسوب می‌شود، گفت: واردات ایران از عراق نیز طی سال ۱۴۰۱ حدود ۲۰۰ میلیون دلار بوده است.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

مدیرکل دفتر صنایع سلولزی وزارت صمت به ایرنا خبر داد: خودکفایی در تولید محصولات شوینده با بازار ۱۳۰ هزار میلیارد تومانی

مدیرکل دفتر صنایع سلولزی، چاپ و نوشت‌افزار وزارت صنعت، معدن و تجارت از صادرات ۱۶۱ ...