خانه > دسته‌بندی نشده > ضوابط قیمت‌گذاری خودروی خارجی وارداتی اعلام شد

ضوابط قیمت‌گذاری خودروی خارجی وارداتی اعلام شد

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تجارت از اعلام ضوابط قیمت‌گذاری خودروی خارجی وارداتی از سوی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان خبرداد و گفت: این ضوابط از اول اسفندماه ۹۳ لازم الاجرا خواهد بود .
به گزارش شاتا؛ « مجتبی خسروتاج» در ادامه نشست خبری با تاکید بر اینکه این ضوابط از زمان اعلام شده یعنی ابتدای اسفندماه لازم الاجراست تصریح کرد: اگر این ضوابط به هر دلیلی رعایت نشود، حتما با متخلفان برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.
وی یادآور شد: این اقدام در راستای اعمال وظایف سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان صورت گرفته است  و این سازمان جهت اعمال قانون، ضوابطی را طی ۱۴ بند برای تعیین قیمت خودروهای خارجی اعلام کرده است .
به گفته وی؛ قیمت تمام شده خودروهای وارداتی با احتساب  ارزش CIFخودرو، حقوق ورودی شامل حقوق گمرکی و سود بازرگانی، مابه التفاوت مالیات بر ارزش افزوده دریافتی و پرداختی، عوارض هلال احمر، عوارض مندرج در بودجه سنواتی، هزینه انبارداری ، تخلیه و بارگیری و عوارض بندری، هزینه ثبت سفارش، هزینه بازرسی فنی، هزینه استاندارد، عوارض وزارت راه و شهرسازی در صورت حمل با ناوگان خارجی، کلیه مالیاتها و عوارض شماره گذاری، هزینه بیمه شخص ثالث،هزینه اسقاط خودروهای فرسوده و هزینه بانکی شامل کارمزد بدون احتساب سودو خسارت تاخیر تادیه دیون محاسبه می شود.
خسروتاج افزود: قیمت نهایی فروش نقدی به خریداران بدون احتساب مبلغ ارزش افزوده دریافتی از خریدار عبارتست از مبلغ قیمت تمام شده فوق به علاوه ۷ درصد مبلغ قیمت تمام شده که شامل سایر هزینه ها و سود نمایندگی و واردکننده و ۳ درصد ارزش CIF خودرو بابت گارانتی، وارانتی و ارائه خدمات پس از فروش می باشد که در صورت پیش فروش کردن و یا فروش اقساطی مابه التفاوت برابر دستورالعمل مصوب عمل خواهد شد.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

٢٧٠ هزار فرصت شغلی در بخش صنعت ایجاد می شود

تفاهمنامه «برنامه تولید و اشتغال در بخش صنعت» برای ایجاد ٢٧٠ هزار فرصت شغلی بین ...