خانه > دسته‌بندی نشده > ضوابط قیمت‌گذاری خودروی خارجی وارداتی اعلام شد

ضوابط قیمت‌گذاری خودروی خارجی وارداتی اعلام شد

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تجارت از اعلام ضوابط قیمت‌گذاری خودروی خارجی وارداتی از سوی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان خبرداد و گفت: این ضوابط از اول اسفندماه ۹۳ لازم الاجرا خواهد بود .
به گزارش شاتا؛ « مجتبی خسروتاج» در ادامه نشست خبری با تاکید بر اینکه این ضوابط از زمان اعلام شده یعنی ابتدای اسفندماه لازم الاجراست تصریح کرد: اگر این ضوابط به هر دلیلی رعایت نشود، حتما با متخلفان برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.
وی یادآور شد: این اقدام در راستای اعمال وظایف سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان صورت گرفته است  و این سازمان جهت اعمال قانون، ضوابطی را طی ۱۴ بند برای تعیین قیمت خودروهای خارجی اعلام کرده است .
به گفته وی؛ قیمت تمام شده خودروهای وارداتی با احتساب  ارزش CIFخودرو، حقوق ورودی شامل حقوق گمرکی و سود بازرگانی، مابه التفاوت مالیات بر ارزش افزوده دریافتی و پرداختی، عوارض هلال احمر، عوارض مندرج در بودجه سنواتی، هزینه انبارداری ، تخلیه و بارگیری و عوارض بندری، هزینه ثبت سفارش، هزینه بازرسی فنی، هزینه استاندارد، عوارض وزارت راه و شهرسازی در صورت حمل با ناوگان خارجی، کلیه مالیاتها و عوارض شماره گذاری، هزینه بیمه شخص ثالث،هزینه اسقاط خودروهای فرسوده و هزینه بانکی شامل کارمزد بدون احتساب سودو خسارت تاخیر تادیه دیون محاسبه می شود.
خسروتاج افزود: قیمت نهایی فروش نقدی به خریداران بدون احتساب مبلغ ارزش افزوده دریافتی از خریدار عبارتست از مبلغ قیمت تمام شده فوق به علاوه ۷ درصد مبلغ قیمت تمام شده که شامل سایر هزینه ها و سود نمایندگی و واردکننده و ۳ درصد ارزش CIF خودرو بابت گارانتی، وارانتی و ارائه خدمات پس از فروش می باشد که در صورت پیش فروش کردن و یا فروش اقساطی مابه التفاوت برابر دستورالعمل مصوب عمل خواهد شد.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

ورود شورای رقابت به نحوه فروش اینترنت اپراتورهای تلفن همراه

شورای رقابت اپراتورهای تلفن همراه را ملزم به ارائه بسته های اینترنتی متنوع با حجم ...