خانه > دسته‌بندی نشده > طی 9 ماهه اول سال جاری صورت گرفت ؛ تصویب و اعطای بیش از 2 هزار میلیارد تومان تسهیلات به صنایع

طی 9 ماهه اول سال جاری صورت گرفت ؛ تصویب و اعطای بیش از 2 هزار میلیارد تومان تسهیلات به صنایع

تصویب و اعطای بیش از 2 هزار میلیارد تومان تسهیلات به صنایع

معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن و تجارت گفت : طی ۹ ماهه سال جاری ۲۱۳۶ میلیارد تومان تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی به واحدهای صنعتی و تولیدی ، مصوب و نیز پرداخت شده است.

به گزارش “شاتا” محسن صالحی نیا افزود : این میزان تسهیلات از محل تبدیل تسهیلات  ارزی به ریالی صندوق توسعه ملی برای ۷۳۴ طرح انجام شد.
 وی اضافه کرد : همچنین از محل همین حساب در سالهای ۹۱ و ۹۲ حدود ۲۱۶۶ میلیارد تومان برای حدود ۸۴۴ طرح پرداخت شده است که جمع پرداختی و مصوبات این صندوق از سال ۹۱ تاکنون ۴۳۰۰ میلیارد تومان برآورد شد.
 به گفته صالحی نیا عملکرد تسهیلات ریالی صندوق ذخیره ارزی از محل مواد ۲-۵ قانون بودجه سال ۹۳ انجام شد و در این زمینه ۱۳ بانک عامل همکاری کردند.
وی تصریح کرد : تا پایان سال جاری از جمع ۹ هزار میلیارد تومان پتانسیل این صندوق برای ارائه تسهیلات ریالی اگر واحدهای صنعتی بتوانند ۵۰۰ میلیارد تومان جذب کنند می توان گفت ۶۰ درصد را جذب کرده ایم.
صالحی نیا  همچنین در زمینه اعطای کمکهای فنی و اعتباری به صنایع در سال ۹۳ گفت : از حدود ۴۸ میلیارد تومان اعتبار مصوب ، تاکنون ۵۶ درصد آن که چیزی در حدود ۲۷ میلیارد تومان است از خزانه دریافت و به بانکهای عامل برای پرداخت واریز شده است.
معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت ادامه داد: همچنین ۲۶ استان برای دریافت ۹۰ میلیارد تومان تسهیلات از همین محل و تلفیق با منابع بانکی به  بانکهای عامل معرفی شده اند که ۱۳۶ طرح استانی را در بر می گیرد.
وی با اشاره به کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی  اضافه کرد : سیاستهای دولت برای کاهش تورم و خروج از رکود استوار شده و در کارگروهی به ریاست وزیر صنعت ، معدن و تجارت در دو محور چگونگی کاهش مصرف ارز و چگونگی تولید بیشتر، بحث می کنیم.
صالحی نیا اضافه کرد : وزیرصنعت،معدن وتجارت نیز تاکید دارد که در کلیه واحدها و در کلیه استانها بتوانیم ظرفیت و پتانسیل صادرات را شناسایی و برای رفع مشکلات گمرکی و تامین منابع مالی و .. توجه کنیم و شرایط مناسبی رابرای جهش صادرات به منظور جبران کاهش فروش نفت داشته باشیم.
 

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

راهکارهای توسعه روابط صنعتی و سرمایه‌گذاری مشترک ایران و عمان بررسی شد

معاون وزیر صنعت، تجارت و توسعه سرمایه گذاری عمان و معاون وزیر صمت و رئیس ...