خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > دسته‌بندی نشده > عملیاتی شدن سامانه کاداستر معادن در 4 استان کشور

عملیاتی شدن سامانه کاداستر معادن در 4 استان کشور

به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید وتجارت ایران (شاتا)؛«اسدالله کشاورز باحقیقت»با اعلام این خبر، افزود :  از ۲ اسفند ۹۳ سامانه کاداستر معادن پس از استان آذربایجان شرقی در ۴ استان تهران،‌ قم، البرز و اصفهان عملیاتی می شود.
وی افزود: این طرح پس از اتمام طرح مستندسازی و ساماندهی محدوده های معدنی در ۴ استان یاد شده و تصویب آن توسط شورای عالی معادن اجرایی می شود.
به گفته کشاورز؛ سامانه کاداستر معادن به عنوان بخشی از طرح ایجاد سامانه اطلاعات مکانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در ۵ استان کشور عملیاتی شده است.
وی با بیان اینکه این سامانه علاوه بر استان آذربایجان شرقی از شنبه هفته آینده در ۴ استان دیگر اجرایی خواهد شد افزود: در این ۵ استان از این پس ثبت درخواست‌های جدید محدوده های معدنی از طریق سامانه کاداستر انجام خواهد شد.
مدیرکل دفتر امور اکتشاف وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با اجرایی شدن این سامانه تمام روال‌های کاغذی در فرآیندهای صدور مجوزهای بخش معدن حذف و سامانه به صورت مکانیزه اقدام به صدور پروانه اکتشاف،‌گواهی کشف و پروانه بهره برداری در قالب فرم‌های جدید و تک برگی خواهد کرد که از ضریب امنیتی بالایی برخوردارند.
کشاورز با بیان اینکه لازمه پیاده سازی سامانه کاداستر معادن انجام طرح ساماندهی محدوده‌های معدنی در کشور است افزود: با اتمام طرح ساماندهی در این ۴ استان و رفع نواقص مربوط به محدوده‌های معدنی، سامانه کاداستر در این استان‌ها قابلیت اجرا پیدا کرده است.
وی در پایان گفت: با اتمام طرح ساماندهی محدوده‌های معدنی در سایر استان‌ها، سامانه کاداستر به زودی در تمام استان‌ها اجرایی خواهد شد.

http://www.tehranhim.com/news/%D8%B1%D9%88%D8%BA%D9%86-%D8%B2%DB%8C%D8%AA%D9%88%D9%86-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%A8%DA%A9%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%88%D8%B2%D8%A7.html

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

جهانگیری:اقتصاد ایران در برابر تحریم های آمریکا مقاوم است/عکس العمل مناسب نشان می دهیم

معاون اول رئیس جمهوری تحریم های آمریکا علیه ایران را موجب بی اعتباری خودشان در ...