خانه > دسته‌بندی نشده > عملیاتی شدن سامانه کاداستر معادن در 4 استان کشور

عملیاتی شدن سامانه کاداستر معادن در 4 استان کشور

به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید وتجارت ایران (شاتا)؛«اسدالله کشاورز باحقیقت»با اعلام این خبر، افزود :  از ۲ اسفند ۹۳ سامانه کاداستر معادن پس از استان آذربایجان شرقی در ۴ استان تهران،‌ قم، البرز و اصفهان عملیاتی می شود.
وی افزود: این طرح پس از اتمام طرح مستندسازی و ساماندهی محدوده های معدنی در ۴ استان یاد شده و تصویب آن توسط شورای عالی معادن اجرایی می شود.
به گفته کشاورز؛ سامانه کاداستر معادن به عنوان بخشی از طرح ایجاد سامانه اطلاعات مکانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در ۵ استان کشور عملیاتی شده است.
وی با بیان اینکه این سامانه علاوه بر استان آذربایجان شرقی از شنبه هفته آینده در ۴ استان دیگر اجرایی خواهد شد افزود: در این ۵ استان از این پس ثبت درخواست‌های جدید محدوده های معدنی از طریق سامانه کاداستر انجام خواهد شد.
مدیرکل دفتر امور اکتشاف وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با اجرایی شدن این سامانه تمام روال‌های کاغذی در فرآیندهای صدور مجوزهای بخش معدن حذف و سامانه به صورت مکانیزه اقدام به صدور پروانه اکتشاف،‌گواهی کشف و پروانه بهره برداری در قالب فرم‌های جدید و تک برگی خواهد کرد که از ضریب امنیتی بالایی برخوردارند.
کشاورز با بیان اینکه لازمه پیاده سازی سامانه کاداستر معادن انجام طرح ساماندهی محدوده‌های معدنی در کشور است افزود: با اتمام طرح ساماندهی در این ۴ استان و رفع نواقص مربوط به محدوده‌های معدنی، سامانه کاداستر در این استان‌ها قابلیت اجرا پیدا کرده است.
وی در پایان گفت: با اتمام طرح ساماندهی محدوده‌های معدنی در سایر استان‌ها، سامانه کاداستر به زودی در تمام استان‌ها اجرایی خواهد شد.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

راهکارهای توسعه روابط صنعتی و سرمایه‌گذاری مشترک ایران و عمان بررسی شد

معاون وزیر صنعت، تجارت و توسعه سرمایه گذاری عمان و معاون وزیر صمت و رئیس ...