خانه > دسته‌بندی نشده > فعالیت 88 صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی با 8 هزار میلیارد ریال سرمایه

فعالیت 88 صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی با 8 هزار میلیارد ریال سرمایه

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری بخش کشاورزی گفت: سرمایه موجود این صندوق اعم از ملی، استانی و شهرستانی به هفت هزار و ۹۵۰ میلیارد ریال رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا،’سیدعبدالکریم رضوی’ افزود: هم اینک ۸۸ صندوق غیردولتی حمایت از توسعه بخش کشاورزی در سطح کشور وجود دارد.

وی گفت: از این میان ۳۲ صندوق در مراکز استانها با سرمایه پنچ هزار و ۹۰ میلیارد ریال فعالیت دارند که ۶۴ درصد سرمایه کشوری این صندوق را شامل می شوند.

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری بخش کشاورزی افزود: هفت صندوق تخصصی ملی نیز با سرمایه دو هزار میلیارد ریال وجود دارد که ۲۵ درصد سرمایه کشوری را در اختیار دارند.

وی ادامه داد: همچنین ۱۰ صندوق تخصصی بانوان روستایی و عشایری با سرمایه ۳۳۰ میلیارد ریال و نیز ۳۹ صندوق شهرستانی با ۸۳۰ میلیارد ریال سرمایه در این حوزه فعال هستند.

رضوی در ادامه گفت: تا پایان امسال صندوقهای شهرستانی در چهار استان تهران، سمنان، خراسان جنوبی و خراسان شمالی کامل می شود.

وی با اشاره به عضویت ۸۴۸ تشکل و اتحادیه به عنوان سهامدار در این صندوق ها افزود: عمده تشکل های فراگیر این بخش همچون اتحادیه های تولیدی، تعاونیهای فعال در بخش های مختلف زراعت، باغبانی، دامداری و آبزی پروری سهامدار هستند.

وی با اشاره به اینکه این مجموعه تسهیلات با کارمزد چهار درصد در اختیار فعالان بخش کشاورزی قرار می دهد ادامه داد: از ابتدای امسال هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال وام و تسهیلات به کشاورزان و تشکلهای مربوطه داده شده است.

رضوی گفت: ماهیت این صندوقها غیردولتی است و مردم آن را متعلق به خود می دانند، از این رو معوقات تسهیلات اعطایی توسط صندوق طی سالهای فعالیت کمتر از نیم درصد بوده است.

وی افزود: علاوه بر آن عاملیت اعتبارات دولتی در حوزه های مختلف همچون آبیاری تحت فشار و سهم مربوط به هدفمندی یارانه ها نیز در اختیار این صندوقها برای توزیع قرار می گیرد.

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری بخش کشاورزی گفت: هم اینک این مجموعه از محل همین اعتبارات عاملیت هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال را برای توزیع در بخش کشاورزی پذیرفته است.

وی در تشریح عملکرد صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی در خراسان رضوی نیز آن را مثبت و قابل قبول ذکر و بیان کرد: طرحی در حوزه هفت شهرستان این استان مطالعه شده که در صورت فراهم شدن زمینه، صندوقهای حمایت از توسعه کشاورزی در این شهرستانها تشکیل می شود.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

روز پایانی معاملات هفته بورس به روایت نمودار

تامین مالی از بورس؛ استراتژی جدید برای تکمیل نیمه‌تمام‌ها

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد یکی از مهم‌ترین اولویت‌های ...