خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > دسته‌بندی نشده > فعالیت 88 صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی با 8 هزار میلیارد ریال سرمایه

فعالیت 88 صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی با 8 هزار میلیارد ریال سرمایه

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری بخش کشاورزی گفت: سرمایه موجود این صندوق اعم از ملی، استانی و شهرستانی به هفت هزار و ۹۵۰ میلیارد ریال رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا،’سیدعبدالکریم رضوی’ افزود: هم اینک ۸۸ صندوق غیردولتی حمایت از توسعه بخش کشاورزی در سطح کشور وجود دارد.

وی گفت: از این میان ۳۲ صندوق در مراکز استانها با سرمایه پنچ هزار و ۹۰ میلیارد ریال فعالیت دارند که ۶۴ درصد سرمایه کشوری این صندوق را شامل می شوند.

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری بخش کشاورزی افزود: هفت صندوق تخصصی ملی نیز با سرمایه دو هزار میلیارد ریال وجود دارد که ۲۵ درصد سرمایه کشوری را در اختیار دارند.

وی ادامه داد: همچنین ۱۰ صندوق تخصصی بانوان روستایی و عشایری با سرمایه ۳۳۰ میلیارد ریال و نیز ۳۹ صندوق شهرستانی با ۸۳۰ میلیارد ریال سرمایه در این حوزه فعال هستند.

رضوی در ادامه گفت: تا پایان امسال صندوقهای شهرستانی در چهار استان تهران، سمنان، خراسان جنوبی و خراسان شمالی کامل می شود.

وی با اشاره به عضویت ۸۴۸ تشکل و اتحادیه به عنوان سهامدار در این صندوق ها افزود: عمده تشکل های فراگیر این بخش همچون اتحادیه های تولیدی، تعاونیهای فعال در بخش های مختلف زراعت، باغبانی، دامداری و آبزی پروری سهامدار هستند.

وی با اشاره به اینکه این مجموعه تسهیلات با کارمزد چهار درصد در اختیار فعالان بخش کشاورزی قرار می دهد ادامه داد: از ابتدای امسال هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال وام و تسهیلات به کشاورزان و تشکلهای مربوطه داده شده است.

رضوی گفت: ماهیت این صندوقها غیردولتی است و مردم آن را متعلق به خود می دانند، از این رو معوقات تسهیلات اعطایی توسط صندوق طی سالهای فعالیت کمتر از نیم درصد بوده است.

وی افزود: علاوه بر آن عاملیت اعتبارات دولتی در حوزه های مختلف همچون آبیاری تحت فشار و سهم مربوط به هدفمندی یارانه ها نیز در اختیار این صندوقها برای توزیع قرار می گیرد.

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری بخش کشاورزی گفت: هم اینک این مجموعه از محل همین اعتبارات عاملیت هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال را برای توزیع در بخش کشاورزی پذیرفته است.

وی در تشریح عملکرد صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی در خراسان رضوی نیز آن را مثبت و قابل قبول ذکر و بیان کرد: طرحی در حوزه هفت شهرستان این استان مطالعه شده که در صورت فراهم شدن زمینه، صندوقهای حمایت از توسعه کشاورزی در این شهرستانها تشکیل می شود.

http://www.tehranhim.com/news/%D8%B1%D9%88%D8%BA%D9%86-%D8%B2%DB%8C%D8%AA%D9%88%D9%86-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%A8%DA%A9%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%88%D8%B2%D8%A7.html

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

تنگنای اعتباری و نظارتی/ روایت نظام بانکی ایران در سالی که گذشت

حال و روز نظام بانکی ایران در سال ۱۳۹۵ را می توان در تداوم تنگنای ...