خانه > دسته‌بندی نشده > قائم مقام وزارت صنعت :ایران در میان کشورهای منطقه کمترین وابستگی را به صنایع خارجی دارد/ صادرات 7 تا 10 میلیارد دلاری محصولات صنعتی کشور

قائم مقام وزارت صنعت :ایران در میان کشورهای منطقه کمترین وابستگی را به صنایع خارجی دارد/ صادرات 7 تا 10 میلیارد دلاری محصولات صنعتی کشور

 
قائم مقام وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با تلاش های مستمرمردم و مسوولان در۳۵ سال گذشته، وابستگی اقتصاد ایران به صنایع و تجارت خارجی کمتر از تمام کشورهای منطقه شده است.
 

به گزارش ایرنا، ˈمجتبی خسرو تاج ˈ درآیین گشایش سه واحد تولیدی و صنعتی در شهرک صنعتی نظرآباد استان البرز،افزود: سالانه بین هفت تا ۱۰ میلیارد دلار محصولات صنعتی ایران به خارج از کشور صادر می شود که این مهم بیانگرکیفیت بالای محصولات صنعتی کشورمان در بازارهای جهانی است.
وی اظهار کرد: صادرات غیر نفتی ایران (صنعتی و کشاورزی) از فروردین تا پایان آذرماه امسال، حدود ۳۵ میلیارد دلاربوده که رقم چشمگیری است.
خسرو تاج، ظرفیت های تولیدی کشورمان را برای افزایش صادرات محصولات غیر نفتی با توجه به منابع تولیدی و نیروی انسانی متخصص و ماهر، کم نظیر توصیف کرد و یادآور شد: با ایجاد زیر ساخت های تولیدی و برنامه ریزی می توانیم اقتصاد کشور را رونق دهیم .
قائم مقام وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: کاهش قیمت نفت نمی تواند اقتصاد کشورمان را با چالش مواجه کند زیرا ایران با تکیه بر توانمندی ها و مشارکت مردم با رعایت الگوی مصرف و سبک زندگی اسلامی می تواند از مرز بحران بگذرد.
وی گفت: دشمن تصورمی کند با ایجاد تحریم و تشدید آن و کاهش قیمت نفت در بازار جهانی، اقتصاد ایران فلج می شود در حالی که مدیران دولت یازدهم با نگاه تخصصی ، برنامه ریزی و اجرای برنامه های حمایتی به دنبال ساماندهی و رونق بخشی اقتصاد کشور هستند.
خسرو تاج، پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی را از برنامه های مهم دولت تدبیر و امید دانست وافزود: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب برای رسیدن به اقتصاد پایدار باید زیر ساخت های اقتصادی را در جامعه تقویت کنیم و نگاه ما به توان داخلی باشد.
وی، ظرفیت اقتصاد ترانزیتی و گردشگری بالای ایران را از دیگر بسترهای اقتصادی کشورمان برشمرد و گفت: بیشتر کارشناسان اقتصادی جهان به این باور رسیده اند که جمهوری اسلامی ایران، پس از پیروزی انقلاب تاکنون در امور اقتصادی و تولیدی گام های بلندی برداشته است و به راحتی توانایی تامین نیازهای داخلی خود را دارد.
وی تاکید کرد: ایران باید از وضعیت وابستگی به اقتصاد نفت عبور کند و این هدف مهم نیاز به اجرایی شدن طرح و مدل اندازه گیری کیفیت محصولات داخلی و خدمات حمایتی دربخش صنعت، معدن و تجارت دارد.
به گزارش ایرنا، با حضور قائم مقام وزارت سه واحد تولیدی با اشتغالزایی برای ۱۵۸ نفر و با صرف بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال درزمینه تولید بستنی ، ظروف یکبار مصرف و انواع ظروف و میز شیشه ای با سرمایه گذاری بخش خصوصی و حمایت تسهیلاتی در شهرستان نظرآباد استان البرزبه بهره برداری رسید.
شهرستان نظرآباد با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری غرب کرج مرکز استان البرز قرار دارد

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

راهکارهای توسعه روابط صنعتی و سرمایه‌گذاری مشترک ایران و عمان بررسی شد

معاون وزیر صنعت، تجارت و توسعه سرمایه گذاری عمان و معاون وزیر صمت و رئیس ...