خانه > دسته‌بندی نشده > قائم مقام وزیر صنعت،معدن وتجارت:مدل اندازه گیری نرخ کیفیت محصولات طراحی می شود

قائم مقام وزیر صنعت،معدن وتجارت:مدل اندازه گیری نرخ کیفیت محصولات طراحی می شود

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت طراحی مدل اندازه گیری نرخ کیفیت محصولات را خواستار شد و گفت: باید شاخص های ارزیابی مشخص شود تا بتوان در شناسایی کیفیت یا عدم کیفیت محصولات و خدمات موفق بود.

به گزارش ایرنا از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران، مجتبی خسروتاج روز دوشنبه در نخستین نشست طراحی مدل اندازه گیری نرخ کیفیت محصولات، با بیان اینکه برای رسیدن به مدل اندازه گیری نرخ کیفیت محصولات، نیازمند تدوین برنامه ریزی دقیق هستیم، افزود: امیدواریم با برگزاری جلسات در این خصوص به نتایج مطلوب دست یابیم.

وی با اشاره به اینکه مدل زیرساخت کیفی کشور باید مدلی اجرایی و هدفمند باشد، افزود: در این زمینه باید اولویت ها و شاخص ها را شناسایی و تعیین کرد.

همچنین در این نشست، مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه زیرساخت کیفی کشور دراین بخش نیازمند نظام های استانداردسازی، اعتباردهی، ارزیابی انطباق و اندازه شناسی قانونی مناسب است که تسهیل تجاری، مقررات زدایی، رعایت بیشتر حقوق مصرف کنند، سلامتی، ایمنی و بهداشت مصرف کننده را بوجود خواهد آورد.

به گفته بهروز ریاحی، موضوعی که در این بین اهمیت پیدا می کند، اندازه گیری نرخ کیفی محصولات است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

ریاحی اضافه کرد: باید کیفیت محصولات مورد اعتماد و مورد توجه همه قرار گیرد که لازمه آن داشتن زیرساخت کیفی و دراین خصوص باید مدل زیرساخت کیفی به روش ساده ارائه شود.

مشاور وزیر صنعت،معدن و تجارت، شیوه تعیین شاخص های مورد نظر در جهت تعیین نرخ کیفیت کالا و محصولات را حائز اهمیت خواند و گفت: باید اولویت ها و شاخص های مورد نظر برای تعیین نرخ کیفیت در سطح ملی در نظر گرفته شود.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

معاون ایمیدرو خبر داد: واگذاری معادن کشف شده با خطرپذیری پایین به عموم مردم

 معاون سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: به‌زودی فراخوان واگذاری ...