خانه > دسته‌بندی نشده > مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران خبر داد صادرات روغن و شکرتصفیه شده به عراق

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران خبر داد صادرات روغن و شکرتصفیه شده به عراق

معاون وزیر جهاد کشاورزی نتایج نشست های مشترک هیات‌های ایرانی و عراقی برای صادرات انواع کالاهای اساسی توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران به کشور عراق را مثبت اعلام کرد.

printنسخه قابل چاپ

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی قنبری با اشاره به سفر ۳روزه به عراق و انجام مذاکرات نهایی با مسئولان وزارت بازرگانی این کشور، از ابراز علاقه و حمایت وزیر بازرگانی این کشور نسبت به ورود کالاهای ایرانی به ویژه مواد غذایی و مصالح ساختمانی، خبر داد.

وی با بیان اینکه طی مذاکرات مشترک با هیات عراقی به ریاست ولید الموسوی قائم مقام وزیر بازرگانی عراق، توافق نهایی برای صادرات ماهیانه ۱۰۰۰۰تن روغن تصفیه شده و۱۰۰۰۰ هزار تن شکرتصفیه شده به این کشور صورت گرفت، افزود: طبق مذاکرات و توافق انجام شده، قیمت کالاهای صادراتی به عراق شناور بوده و برای هر محموله ۱۰هزارتنی حسب قیمت های روز جهانی و شرایط حاکم بر بازار تعیین خواهد شد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در خصوص صادرات دیگر کالاها گفت: مذاکرات اولیه برای صادرات آرد گندم و شیرخشک توسط این شرکت به عراق صورت گرفت و قرار است مذاکرات بعدی با طرف عراقی برای حصول توافق نهایی در تهران انجام شود.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران افزود: در صورت نهایی شدن مذاکرات وانجام توافق با مقامات عراقی، این شرکت آمادگی دارد تا کالاهای اساسی شامل: آرد، برنج، شکر و روغن تصفیه شده و گندم دوروم،  قابل مصرف برای صنایع غذایی را نیز به این کشور صادر کند. 

قنبری با بیان اینکه کالاهای صادراتی توسط این شرکت تبدیلی بوده و ارزش افزوده برای کشور دارند، تاکید کرد: هدف این شرکت از صادرات کالا به کشورهای همسایه، تحقق اقتصاد مقاومتی با بکار گیری ظرفیت های خالی کارخانجات تولیدی، ایجاد اشتغال مولد، افزایش بهره وری و کسب درآمد برای کشور است.

معاون وزیر جهادکشاورزی اظهار کرد: صادرات کالاهای اساسی مطابق دستورالعمل دولت و از محل مازاد نیاز مصرفی کشور خواهد بود و مقدار فروش هر کالا بستگی به توافق با طرف های خارجی و منافع کشور دارد.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

مرکز دائمی نمایشگاه های جمهوری اسلامی ایران در پایتخت کشور عراق و در سایت نمایشگاههای بین المللی بغداد به بهره برداری می رسد.

مرکز دائمی نمایشگاه های جمهوری اسلامی ایران در پایتخت کشور عراق و در سایت نمایشگاههای ...