خانه > دسته‌بندی نشده > مدیر عامل سازمان مدیریت صنعتی خبر داد: اولین دوره جایزه ملی مدیریت انرژی برگزار می شود

مدیر عامل سازمان مدیریت صنعتی خبر داد: اولین دوره جایزه ملی مدیریت انرژی برگزار می شود

 

اولین دوره جایزه ملی مدیریت انرژی برگزار می شود

 

مدیر عامل سازمان مدیریت صنعتی از برگزاری اولین جایزه ملی مدیریت انرژی در سال آینده خبر داد.

به  گزارش “شاتا” مجتبی رجب بیگی  گفت : سازمان مدیریت صنعتی با همکاری سازمان بهره وری انرژی ایران ، شرکت بهینه سازی مصرف سوخت وستاد بهینه سازی انرژی ، سازمان محیط زیست و سازمان ملی استاندارد ایران توافقنامه ای را در زمینه برگزاری جایزه ملی مدیریت انرژی به امضا رساندند.
وی با تشریح مدل این جایزه افزود : امتیاز فنی برای مدیریت انرژی ۵۰ درصد ، امتیاز کاهش مصرف انرژی نسبت به سال گذشت ۲۵ درصد و امتیاز استقرار سیستم مدیریت انرژی هم ۲۵ درصد است .
رجب بیگی اظهار کرد :جایزه ملی مدیریت انرژی امسال برای اولین بار در سطح ۲۸ گروه صنعتی برگزار می شود.
 وی ادامه داد: سیمان ، آجر ماشینی ، آلومینیوم ، آهک ، گچ ، شیشه و ظروف شیشه ای ، قند و شکر ، خمیر و کاغذ ، مواد پلاستیکی و لاستیک مصنوعی ، کاشی و سرامیک ، تایر و تیوب ، اوراق فشرده چوبی ، روغن نباتی ، آهن و فولاد ، روغن موتور ، ریخته گری چدن ، ریخته گری فولاد وصنایع لبنیاز جمله گروههای صنعتی هستند که می توانند در این دوره از جایزه ملی شرکت کنند.
همچنین پالایشگاه نفت ، صنایع پتروشیمی ( الفین ) صنایع پتروشیمی ( آمونیاک ) ، صنایع پتروشیمی _ متانول ) ، صنایع پتروشیمی ( اوره ) ، صنایع پتروشیمی ( آروماتیک) ، نیروگاه ، خطوط انتقال گاز طبیعی ،خطوط انتقال نفت و تلمبه خوانه ها و پالایشگاه گاز نیز در گروه ۲۸ گانه صنعتی قرار می گیرند که شرط لازم برای شرکت در این جایزه را دارند.
به گفته رجب بیگی  متقاضیان باید دارای مدیریت انرژی باشند ، تشکیلات انرژی باید رسما در آن شرکتها تعریف شده باشد و خط مشی انرژی نیز  تعیین شده و الزامات قانونی اجرا شده باشد.
وی اضافه کرد : از دیگر شرایط متقاضیان اینکه حداقل دو سال سابقه فعالیت داشته باشند همچنین سازمان های شرکت کننده باید شاخصهای عملکرد انرژی را تعیین و اهداف خرد و کلان برای مدیریت انرژی را نیز تعریف کرده  باشند ،  کنترل عملیات مرتبط با مصارف انرژی تعیین و در فواصل زمانی معین انرژی پا یش ، اندازه گیری و تحلیل شود.
رییس سازمان مدیریت صنعتی  نحوه قدردانی از برترها را تشریح کرد و افزود : برترها در ۳ رده قرارمی گیرند، به رده اول تندیس طلایی ، رده دوم تندیس نقره ای و رده سوم تندیس برنزی اهدا می شود  که با توجه به شاخصهای معین شده صورت می گیرد.
وی با بیان اینکه متقاضیان می توانند شرکتهای دولتی یا خصوصی باشند اضافه کرد : هدف ایجاد رقابت بین شرکتها ست ، چون قیمت تمام شده کمتر می شود و رقابت پذیری بالاتر می رود و همه در راستای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و اصلاح الگوی و رقابت پذیری در سطح جهانی است.
رجی بیگی ادامه داد: علاوه بر این ،  اسپانسرها شامل وزارت نیرو، وزارت  نفت ، سازمان محیط زیست و سازمان  استاندارد وسازمان  مدیریت صنعتی جوایز تشویقی نقدی و غیر نقدی برای برترها تعیین کرده اند.
وی تصریح کرد در قانون هم پیش بینی شده که این برترها از نظر قانونی هم مشمول یارانه سود تنسهیلات شوند ، یعنی وامهای بانکی با مبلغ بالا و بهره پایین شامل اینها می شود.
رجب بیگی فرصت ثبت نام برای شرکت در این جایزه را  تا اسفند ماه جاری اعلام کرد و افزود : بررسی ها ظرف سه یا چهار ماه انجام می گیرد و در اواخر سال آینده مشخص می شود جوایز طلایی و نقره ای و برنزی را چه کسانی خواهند برد.
به گفته وی SME  ها هم می توانند در این جایزه شرکت کنند وبعد ازاتمام مرحله ثبت نام ،  بازدید از کارخانه و بررسی مدارک و …  انجام می شود.

 

 

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

٢٧٠ هزار فرصت شغلی در بخش صنعت ایجاد می شود

تفاهمنامه «برنامه تولید و اشتغال در بخش صنعت» برای ایجاد ٢٧٠ هزار فرصت شغلی بین ...