خانه > دسته‌بندی نشده > مهندس نعمت‌زاده خطاب به مدیران طرح های فولادی: تکمیل پروژه های فولادی با سرعت بیشتری انجام شود

مهندس نعمت‌زاده خطاب به مدیران طرح های فولادی: تکمیل پروژه های فولادی با سرعت بیشتری انجام شود

تکمیل پروژه های فولادی با سرعت بیشتری انجام شود

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی تولید و تجارت ایران (شاتا)؛ «مهندس محمدرضا نعمت‌زاده» در برنامه نشست پایش طرحهای فولادی (کنسانتره؛ گندله‌ آهن، آهن اسفنجی و شمش) با بیان این مطلب افزود: واحدهای فولادی با بکارگیری تکنولوژی و توجه به فرایند تولید و بازدهی امکانات می‌توانند با رقبای خود در خارج از کشور رقابت نموده و محصولات صادراتی تولید کنند.
به گفته مهندس نعمت‌زاده؛ خوشبختانه شرکتهایی نظیر فولاد خوزستان، ذوب‌آهن اصفهان و فولاد مبارکه با تلاش روزافزون خود توانسته‌اند شمش و مقاطع مختلف فولادی را به کشورهای هدف صادر نموده و در این میان به  رشد ۶۰ درصدی نایل شوند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه گفت: مشکل حمل و نقل و گرانی انرژی مورد نیاز صنعت فولاد از جمله برق و گاز از مواردی است که همواره نگرانی‌هایی برای این واحدها بوجود می‌آورد، که با مدیریت صحیح و تلاش دستگاهها می‌توان آنرا مدیریت نموده و هزینه‌های تولید را کاهش داد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: راه‌اندازی واحد تحقیقاتی R&D در کنار واحدهای فولادی و معدنی می‌تواند در سرعت‌بخشی به تکمیل پروژه‌ها، راه‌اندازی فازهای مختلف طرح‌های توسعه آنها و بهره‌گیری از دانش فنی روز دنیا و الگوگیری مناسب مفید عمل واقع شود .
مهندس نعمت‌زاده با بیان اینکه در شرایط امروز کشور کار کردن، سرمایه‌گذاری، تولید و گشایش اعتبار در پروژه‌های دشوار است؛ افزود: اینگونه کارهای بزرگ و سخت همواره توسط مردان و زنان بزرگ که به فکر توسعه کشور هستند؛ محقق می‌شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه تعامل با صندوق توسعه ملی نیز در راه‌اندازی به موقع طرحهای صنعتی و معدنی راهگشا است، یادآور شد: با کمک از صندوق توسعه ملی بطور متوسط روزانه ۷ الی ۸ مصوبه همچنین ۴ و ۵ پروژه صنعتی و معدنی سرمایه در گردش تصویب می‌شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: در شرایط اقتصادی کشور با اتخاذ رویکرد توسعه، تولید، صادرات می‌توان کشور را از وضع موجود کنونی خارج کرد.
مهندس نعمت‌زاده در خطاب به صاحبان طرحهای فولادی یادآور شد: طرحهای معدنی می‌بایست یکدیگر را در جریان پیشرفت طرحهای در دست اجرای خود مطلع نمایند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: میزان سنجش پیشرفت فیزیکی طرحهای فولادی می‌بایست بر مبنای واقعیات موجود در کشور نظیر مسایل اداری، ساخت داخل، توان فنی، تأمین ارز مورد نیاز و سایر معیارها و استانداردهای پذیرفته شده جهان صورت گیرد.
وی در راه‌اندازی سریع پروژه‌های فولادی برای آندسته از طرحهایی که از توان فنی و مالی کمتری برخوردار هستند نیز گفت: با استمداد از توان مالی صندوقهای مختلف نظیر صندوق بیمه روستائیان، صندوق حمایت و بازنشستگی فولاد، صندوق‌های تعاونی و غیره و مشاوره ایمیدرو می‌توان در راه‌اندازی به موقع پروژه‌های کمک گرفت.
وی با بیان اینکه هیچ پروژه‌ فولادی نباید متوقف شود، تأکید کرد: هرگونه سهل‌انگاری و کوتاهی نادیده گرفته نشده و معاونین ستادی و صفی مرتبط در وزارتخانه با حضور در پروژه‌ها آنها را هدایت کنند و در غیر اینصورت پروژه‌ها واگذار شود.
گفتنی است: در نشست پایش طرحهای فولادی (کنسانتره، گندله آهن، آهن اسفنجی و شمش) که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاونان امور معادن، معادن امور برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی برگزار شده است بالغ بر ۱۹ طرح گندله، ۱۵ طرح کنسانتره همچنین ۲۰ طرح آهن اسفنجی و ۲۳ طرح شمش فولادی بررسی شد.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

دوازدهمین دوره جشنواره ملی تولیدکنندگان و مدیران جوان ودهمین دوره معرفی چهره های ماندگار صنعت، معدن و تجارت ایران برگزار میشود

دوازدهمین جشنواره ملی تولیدکنندگان و مدیران  جوان و دهمین دوره معرفی چهره های ماندگار صنعت، ...