خانه > دسته‌بندی نشده > نعمت زاده حکم داد: انتصاب های جدید در وزارت صنعت ، معدن و تجارت

نعمت زاده حکم داد: انتصاب های جدید در وزارت صنعت ، معدن و تجارت

وزیر صنعت، معدن و تجارت طی احکام جداگانه ای مدیران کل دفاتر بهره برداری معادن و نظارت امور معدنی را منصوب کرد.

 

گزارش ایرنا از شبکه اطلاع رسانی وزارتخانه یادشده حاکی است، محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت حکم انتصاب عباسعلی اقبالی زارچ را به سمت مدیرکل دفتر بهره برداری معادن صادر کرد.

نعمت زاده در حکم جداگانه ای عباسعلی ایروانی را به سمت مدیرکل دفتر نظارت امور معدنی این وزارتخانه منصوب کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حکم مدیرکل دفتر بهره برداری معادن آورده است: نظر به اهمیت بخش معدن در اقتصاد کشور و جایگاه ویژه آن در اقتصاد مقاومتی، مقتضی است ضمن برنامه ریزی لازم نسبت به رونق بخشیدن و توسعه فعالیت های معدنی، حداکثر تلاش خود را برای ارتقای سطح معادن کشور معمول دارید.

وی مهمترین وظایف اقبالی زارچ را به موازات ایفای وظایف اصلی دفتر بهره برداری معادن، اهتمام در رشد تولیدات معدنی، ایجاد ارزش افزوده بیش از پیش در بخش معدن و وصول به موقع حقوق دولتی از فعالیت های معدنی دانسته است.

علاوه براین در حکم مدیرکل دفتر نظارت امور معدنی آمده است: نظر به جایگاه ویژه ایمنی و نظارت در فعالیت های معدنی، اهمیت حفظ جان معدنکاران و صیانت از ذخایر معدنی، انتظار دارد بدون هیچ کاستی در روند اجرای برنامه های مصوب نظارت وایمنی وزارتخانه، شرایط معدنکاری ایمن در کشور را فراهم سازید.

نعمت زاده خطاب به ایروانی آورده است، به موازات ایفای وظایف اصلی دفتر نظارت امور معدنی، مکانیزه سازی سیستم نظارت بر معادن، گزارش گیری ادواری و منظم از معادن را در رأس برنامه های اجرایی خود قرار دهید.

پیش از این دفتر بهره برداری و نظارت امور معدنی به عنوان یک اداره کل در وزارتخانه به ایفای وظایف می پرداخت اما با احکام صادره دفاتر یادشده از یکدیگر جدا و هر یک به عنوان یک اداره کل به انجام وظیفه محوله می پردازند.

اقبالی زارچ در دولت هشتم نیز سمت مدیرکلی دفتر مزبور را برعهده داشت، همچنین ایروانی پیش از این به عنوان معاون دفتر یاد شده به انجام وظیفه می پرداخت.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

کمیته ارزی اتاق بازرگانی ایران احیا شد

کمیته ارزی اتاق ایران با مصوبه هیات رئیسه اتاق احیا شده و جلسات این کمیته ...