خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > دسته‌بندی نشده > نقشه راه ساخت و تولید تجهیزات معدنی تهیه شود

نقشه راه ساخت و تولید تجهیزات معدنی تهیه شود

باید مهندسان معدن و طراحان ماشین آلات و مبتکران صنعتی در کنار هم نقشه راه ساخت و تولید تجهیزات مورد نیاز معادن کشور را که بستر آنها وجود دارد تهیه کنند.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: هیچ کشوری نمی تواند همه محصولات مورد نیاز خود را تولید کند و بنابراین ایران نیز در دستیابی به فناوری های جدید معدنی باید ضمن تلاش برای کسب دانش و تولید علم، روابط بین المللی خود را نیز توسعه دهد تا از فرصت های وارداتی و انتقال تکنولوژی نیز بهترین بهره برداری را داشه باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید محمد رضا مرتضوی، دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت ایران می گوید: هیچ تکنولوژی بدون تولید دانش به دست نمی آید و بنابراین معادن کشور نیاز به ایجاد واحدهای تحقیق و توسعه با هدف دستیابی به تکنولوژی های جدید دارند.

وی تشریح کرد: باید مهندسان معدن و طراحان ماشین آلات و مبتکران صنعتی در کنار هم نقشه راه ساخت و تولید تجهیزات مورد نیاز معادن کشور را که بستر آنها وجود دارد تهیه کنند.

مرتضوی افزود: صحبت از خودکفایی و تولید فناوری های جدید به معنای تولید همه تجهیزات نیست بلکه باید تولید در هر نوع محصولی دارای توجیه باشد و بنابراین بخشی از ماشین آلاتی که تولید و ساخت آنها در کشور توجیه اقتصادی دارند، کفایت می کند.

دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت ایران یادآور شد: هیچ کشوری نمی تواند همه محصولات مورد نیاز خود را تولید کند و بنابراین ایران نیز در دستیابی به فناوری های جدید معدنی باید ضمن تلاش برای کسب دانش و تولید علم، روابط بین المللی خود را نیز توسعه دهد تا از فرصت های وارداتی و انتقال تکنولوژی نیز بهترین بهره برداری را داشه باشد.

http://www.tehranhim.com/news/%D8%B1%D9%88%D8%BA%D9%86-%D8%B2%DB%8C%D8%AA%D9%88%D9%86-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%A8%DA%A9%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%88%D8%B2%D8%A7.html

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

مذاکرات گسترش همکاری های هسته ای ایران و روسیه در مسکو

بهروز کمالوندی سخنگو و معاون امور بین الملل و حقوقی سازمان انرژی اتمی ایران روز ...