خانه > دسته‌بندی نشده > واردات خودروهای سواری فقط از طریق نمایندگی های معتبر شرکت های خارجی مجاز است

واردات خودروهای سواری فقط از طریق نمایندگی های معتبر شرکت های خارجی مجاز است

واردات خودروهای سواری فقط از طریق نمایندگی های معتبر شرکت های خارجی مجاز است

وزارت صنعت،معدن وتجارت در اطلاعیه ای اعلام کرد: از ابتدای بهمن ماه سال جاری ،ثبت سفارش واردات خودروهای سواری محدود به نمایندگی های معتبر شرکت های خارجی گردد که قبلاً در مرکز اصناف و امور بازرگانان معاونت توسعه بازرگانی داخلی وزارت صنعت معدن تجارت به ثبت رسیده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید وتجارت ایران”شاتا” وزارت صنعت،معدن وتجارت در این اطلاعیه آورده است:در اجرای ماده ۴ قانون حمایت از مصرف کنندگان، کلیه کالاهای مصرفی بادوام  وارداتی، نظیر خودروی سواری ملزم به ارائه خدمات گارانتی  وارانتی ، وپس از فروش توسط نمایندگی های مجاز و معتبر می باشند.
در این اطلاعیه تصریح شده است: علیرغم صراحت قانون ،تا کنون بیش از نیمی از سهم بازار خودروهای وارداتی سواری در اختیار سایروارد کنندگان بجز شرکتهای نمایندگی مجاز است  و مصرف کنندگان نهایی این قبیل از خودروها علاوه بر آنکه از دریافت خدمات متعارف پس از فروش ،گارانتی و وارانتی محروم بوده ، بعضاً بابت دریافت این نوع خدمات باهزینه های نامتعارف و خارج از نظارت  روبه رو بوده اند.
وزارت صنعت،معدن وتجارت توضیح داده است: همین امر سبب شده است روزانه شکایت  های متعددی از سوی مصرف کنندگان نهایی خودروهای سواری در خصوص قیمت فروش و عدم ارائه خدمات پس از فروش به وزارت صنعت معدن تجارت ارائه گردد.
در این اطلاعیه آمده است: بر همین اساس تصمیم بر آن شد  در راستای نظارت هر چه بیشتر بر قیمت های خودروهای سواری وارداتی عرضه شده در بازاروهمچنین شیوه ی ارائه خدمات پس از فروش طولانی مدت ، از ابتدای بهمن ماه سال جاری ،ثبت سفارش واردات خودروهای سواری محدود به نمایندگی های معتبر شرکت های خارجی گردد که قبلاً در مرکز اصناف و امور بازرگانان معاونت توسعه بازرگانی داخلی وزارت صنعت معدن تجارت به ثبت رسیده اند.
در پایان این اطلاعیه تصریح شده است: بدیهی است با اجرای این طرح که خواسته قانون نیز می باشد با کنترل و نظارت بیشتر بر قیمت های فروش نمایندگی ها و نحوه ارائه خدمات پس از فروش در نهایت منافع و رضایت مصرف کنندگان نهایی تامین خواهد شد.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

روز پایانی معاملات هفته بورس به روایت نمودار

تامین مالی از بورس؛ استراتژی جدید برای تکمیل نیمه‌تمام‌ها

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد یکی از مهم‌ترین اولویت‌های ...