خانه > دسته‌بندی نشده > وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: همکاری مشترک ایران و تونس در صنعت خودرو

وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: همکاری مشترک ایران و تونس در صنعت خودرو

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به توانایی تونس در ساخت قطعات خودرو و توانایی ایران در ساخت خودرو می‌توانیم در زمینه ساخت خودرو همکاری مشترکی با تونس داشته باشیم.

به گزارش صمت به نقل از ایسنا، مهندس محمدرضا نعمت‌زاده دیروز – دوشنبه – در دوازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تونس اظهار کرد: در زمینه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و دولتی ایران در بخش‌هایی که منافع دو کشور حفظ شود آماده سرمایه‌گذاری‌های مشترک هستیم به شرطی که این سرمایه‌گذاری‌ها از توجیه فنی و اقتصادی برخوردار باشد. وی با بیان اینکه دستاوردهای اجلاس قبلی موافقتنامه تجارت ترجیحی بود، افزود: علاقه‌مندیم فهرستی که قبلا تهیه شده را در صورت توسعه همکاری‌ها گسترش دهیم و امیدواریم با تشکیل شورای مشترک بازرگانی دو کشور ارتباط بین کارآفرینان و بازرگانان اقتصادی توسعه یابد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه زمینه‌های همکاری در بخش‌های مخابراتی، حمل‌ونقل دریایی و دیگر بخش‌ها با تونس وجود دارد، گفت: برای گسترش این روابط داشتن روابط طبیعی بانکی اجتناب‌ناپذیر است که در زمینه ایجاد این روابط‌ بانکی به‌طور حتم باید به توافقاتی برسیم تا بستر را برای همکاری بخش خصوصی دو کشور فراهم کنیم.
نعمت‌زاده در بخشی از سخنان خود اظهار کرد: با توجه به وجود شرکت‌های مهندسی و پیمانکاری متعدد در ایران که در ۴۸ کشور فعال هستند این توانایی وجود دارد که در پروژه‌های زیربنایی، صنعتی و معدنی مشارکت کنیم. وی همچنین با بیان این‌که در صنعت ریلی ساخت انواع واگن‌های باری، مسافری و لکوموتیو در ایران توانایی‌های خوبی وجود دارد، افزود: همه این زمینه‌ها می‌تواند در همکاری‌های مشترک مورد بررسی قرار گیرد و در کشاورزی در زمینه عملیاتی کردن یادداشت تفاهمنامه تلاش می‌کنیم و در رابطه با تجارت دارو و تشکیلات پزشکی نیز علاقه‌مندیم تفاهمنامه‌ای داشته باشیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین در ادامه از حضور وزیر بازرگانی تونس و هیات همراه به کشورمان تشکر و اظهار کرد: علایق دو کشور ایران و تونس بر توسعه روابط است ولی ما در بخش اقتصادی و بازرگانی جای بیشتری برای توسعه همکاری‌ها داریم و امیدواریم این اجلاس‌ها و گفت‌وگوها و تفاهمنامه‌ای که به امضا می‌رسد موجب گسترش این همکاری‌ها در آینده شود.
نعمت‌زاده ادامه داد: با وجود توانایی‌های خوب در زمینه علمی، پژوهشی، فناوری، صنعتی، معدنی، گردشگری، فرهنگی و سایر زمینه‌ها به‌ویژه در بحث گردشگری که هردو کشور زمینه‌های خوبی دارند امیدواریم بتوانیم این همکاری‌ها را بین دو کشور گسترش دهیم.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

راهکارهای توسعه روابط صنعتی و سرمایه‌گذاری مشترک ایران و عمان بررسی شد

معاون وزیر صنعت، تجارت و توسعه سرمایه گذاری عمان و معاون وزیر صمت و رئیس ...