خانه > دسته‌بندی نشده > وزیر صنعت، معدن و تجارت: امیدوارم بزودی شاهد صادرات موتورهای دیزلی خودروبه خارج ازکشورباشیم

وزیر صنعت، معدن و تجارت: امیدوارم بزودی شاهد صادرات موتورهای دیزلی خودروبه خارج ازکشورباشیم

امیدوارم بزودی شاهد صادرات موتورهای دیزلی خودروبه خارج ازکشورباشیم

وزیرصنعت، معدن و تجارت در آیین راه اندازی خط تست و مونتاژ موتورهای دیزلی خودرو در گروه صنعتی تراکتورسازی ایران گفت: امیدواریم بزودی شاهد صادرات این موتورها به خارج از کشور باشیم.

به گزارش شاتا از  گروه صنعتی تراکتورسازی، «محمدرضا نعمت زاده» در این آیین افزود: امیدواریم بزودی این موتورها کاملا ساخت داخل شده و نه تنها به بازارهای داخل بلکه در عرصه جهانی نیز عرضه شود.
وی تراکتورسازی را یکی از مجموعه های موفق صنعتی درکشور اعلام کرد و گفت: این گروه گام های موثری در جهت خود اتکایی، مهندسی معکوس، تولید، صادرات و … برداشته که می تواند سرلوحه سایر واحدها باشد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه نزدیک به ۵۰ درصد خودروهای سواری در اروپا دیزلی هستند، خواستار ورود صنعتگران برای تولید خودروهای سواری دیزلی در کشور شد.
خط تست و مونتاژ موتورهای دیزلی خودرو با ویژگی توان بین ۷۰ تا ۱۲۰ کیلووات، مصرف ۸ لیتر گازوییل با استاندارد یورو ۴ تولید می شود که قابلیت ارتقاء به استانداردهای بالاتر را دارد.

تولید این محصول برای ۳ سال به عنوان طرح برتر صنعتی کشور انتخاب شده و با توجه به اینکه این محصول با برند ایسوزو به عنوان یکی از معتبرترین برند دنیا در این عرصه محسوب می شود، قرار است نیاز مجموعه های تولیدی فعال در زمینه خودروهای سواری تجاری کشور از جمله زامیاد را از سال آینده تامین نماید.
امروز جهان با بحران منابع انرژی مواجه است و منابع محدود سوخت فسیلی قادر به پاسخگویی به تقاضای رو به افزایش انرژی نیست.
این مسأله با افرایش قیمت سوخت فسیلی و آلودگی زیست محیطی همزمان است که این امر محققان را به جستجوی منابع جایگزین انرژی که تجدیدپذیر، ایمن و غیرآلوده کننده باشند، ترغیب می نماید.
در زمان حاضر، موتورهای دیزلی به عنوان یک بخش اساسی در تأمین نیروی محرکه خودروها به حساب می آیند که دسترسی به منابع سوختی فراوان در ایران تولید آنها را توجیه پذیر کرده است.
به گزارش ایرنا، گروه صنعتی تراکتورسازی ایران به عنوان بزرگترین تولید کننده ادوات کشاورزی ۹ شرکت اقماری (هفت شرکت در تبریز و دو شرکت در سنندج و ارومیه) و دو خط تولید در ونزوئلا و تاجیکستان دارد.
دراین مجموعه صنعتی علاوه بر تراکتور ۷۱ نوع انواع موتور در بخش های کشاورزی، صنعتی و خودرو تولید می شود.
 

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

روز پایانی معاملات هفته بورس به روایت نمودار

تامین مالی از بورس؛ استراتژی جدید برای تکمیل نیمه‌تمام‌ها

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد یکی از مهم‌ترین اولویت‌های ...