خانه > دسته‌بندی نشده > وزیر صنعت، معدن و تجارت در اختتامیه پنجمین جشنواره علم تا عمل

وزیر صنعت، معدن و تجارت در اختتامیه پنجمین جشنواره علم تا عمل

وزیر صنعت، معدن و تجارت در اختتامیه پنجمین جشنواره علم تا عمل: نمایشگاه ملی علم تا عمل در ایجاد ارتباط دانش و فناوری مثمر ثمر بوده است.

نعمت زاده با اشاره به ضرورت رسوخ فناوری‌های نوین همچون نانو و زیست‌فناوری در صنایع گفت: آن چه که امروز شاهد آن هستیم،‌جدا بودن صنایع دانش بنیان از سایر فعالیت های صنعتی است. در صورتی که باید فناوری‌های نوین را در تمامی صنایع کشور دنبال کنیم.وزیر صنعت، معدن و تجارت با مثمر ثمر ارزیابی کردن نمایشگاه و جشنواره ملی علم تا عمل، نسبت به اثرگذاری چنین جشنواره‌هایی در ایجاد ارتباط دانش و فناوری با صنعت و توسعه فناوری استان‌ها ابراز امیدواری کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مهندس محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت معدن و تجارت در آیین اختتامیه پنجمین نمایشگاه و جشنواره ملی علم تا عمل، ضمن قدردانی از برگزار کنندگان جشنواره، استقبال از این نمایشگاه را خوب توصیف کرد و افزود: عنوان این نمایشگاه بسیار شایسته و صحیح و مناسب آن است و امیدوارم بتوانیم از ایمان، به عمل صالح برسیم.

وی با بیان این که دستاوردهای علمی و فناوری باید در جهت خدمت به بشریت مورد استفاده قرار بگیرند گفت: این راه، هدفی است که باید جهان به دنبال آن باشد و خوشبختانه ایران در این راه قدم گذاشته است. راهی طولانی در پیش داریم اما اگر از دانش در طی کردن این راه بهره بگیریم، می‌توانیم فاصله را کم کنیم و حتی زودتر به هدف برسیم.
نعمت زاده با اشاره به ضرورت رسوخ فناوری‌های نوین همچون نانو و زیست‌فناوری در صنایع گفت: آن چه که امروز شاهد آن هستیم،‌جدا بودن صنایع دانش بنیان از سایر فعالیت های صنعتی است. در صورتی که باید فناوری‌های نوین را در تمامی صنایع کشور دنبال کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر ضرورت بهره‌گیری از به روزترین فناوری ها در صنعت خودرو بیان کرد: خودروهایی که تولید می‌شوند باید مطابق با آخرین پیشرفت های فناوری باشند و موتور خودروی تولیدی کشور، می‌باید متکی به علم و فناوری روز ساخته شود.
وی همچنین تحقیق و توسعه در صنعت کشور، استاندارد، تحقیقات و نوآوری را اجزای اصلی صنعت دانست و افزود: صنایع کشور ما باید متوجه اهمیت تحقیق و توسعه باشند و بدانند فناوری جزو جدانشدنی صنعت است.

نعمت زاده در ادامه گفت: اگر صنعت کشورمان بتواند با مراکز علمی و تحقیقاتی همچون دانشگاه ها و پژوهشگاه ها ارتباط خوبی برقرار کند، حتی بیش از دانشگاه، صنعت از این ارتباط منتفع خواهد شد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این که ارتباط بین صنعت و دانشگاه باید طبیعی باشد ابراز کرد: وجود یک عنصر علمی در صنعت، می‌تواند علاوه بر پیشرفت به ایجاد نوآوری‌های جدید در آن منجر شود. ممکن است یک دانشگاهی تجربه یک صنعتگر و صنعتگر دانش فرد علمی را نداشته باشد؛ قرار گرفتن این دو در کنار هم می تواند ارتباط طبیعی صنعت و دانشگاه را به دنبال داشته باشد.

وی در پایان ضمن مثمرالثمر ارزیابی کردن نمایشگاه و جشنواره ملی علم تا عمل، نسبت به اثرگذاری چنین جشنواره‌هایی در ایجاد ارتباط دانش و فناوری با صنعت و توسعه فناوری استان‌ها ابراز امیدواری کرد.
براساس این گزارش، پنجمین نمایشگاه و جشنواره ملی علم تا عمل عصر امروز با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و جمعی از استانداران و روسای شرکت های دانش بنیان پس از سه روز در مصلی امام خمینی (ره) به کار خود پایان داد.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

در راستای تسهیل در تجارت انجام شد؛ پیوستن سازمان استاندارد به کمیته‌های بین‌المللی استاندارد در دولت سیزدهم

مدیرکل دفتر مطالعات تطبیقی و مشارکت در تدوین استانداردهای بین‌المللی سازمان ملی استاندارد با اشاره ...