خانه > دسته‌بندی نشده > پاسخ لاریجانی به اخطار توکلی درباره اظهارات اخیر نوبخت: دولت مطیع قانون باشد؛ تخلفی در تهیه گزارش برداشت ۴.۱میلیاردی دولت از صندوق توسعه نیست

پاسخ لاریجانی به اخطار توکلی درباره اظهارات اخیر نوبخت: دولت مطیع قانون باشد؛ تخلفی در تهیه گزارش برداشت ۴.۱میلیاردی دولت از صندوق توسعه نیست

رئیس مجلس با اشاره به گزارش کمیسیون برنامه و بودجه در مورد تخلف دولت در برداشت از صندوق توسعه ملی گفت: هیچ مبنایی برای اینکه در روال کار مجلس تخلف صورت گرفته، ندیدیم و دولتی‌ها باید در این زمینه مطیع قانون باشند.

 

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز پارلمان با اشاره به گزارش کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در مورد تخلف دولت در برداشت ۴.۱ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی با استناد به ماده ۲۴ آیین‌نامه داخلی و اصل ۵۷ قانون اساسی اظهار داشت: کمیسیون برنامه و بودجه براساس گزارش دیوان محاسبات گزارشی را تهیه کرده که در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد. 

وی ادامه داد: براساس آیین‌نامه داخلی مجلس گزارشات تحقیق و تفحص، کمیسیون اصل ۹۰، دیوان محاسبات و … در مجلس قرائت می‌شود و قابل استناد هستند و همه این گزارشات با تشخیص مجلس به قوه قضائیه می‌روند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس برهمین اساس تصریح کرد: اینکه دیوان محاسبات گزارشی را داده و کمیسیون و برونامه بودجه آن را تایید کرده به صرف اینکه دادسرای دیوان حکمی صادر نکرده نمی‌توان گفت که این گزارش قابل استناد نیست. 

توکلی افزود: سخنگوی دولت می‌گوید که این گزارش خلاف است و گوینده باید عذرخواهی کند، بنابراین بنده افتخار می‌کنم که اگر خلافی کرده باشم نه تنها از دولت بلکه از آحاد ملت نیز عذرخواهی کنم لذا این حرف درستی نیست و شأن مجلس را زیر سوال می‌برد.

وی برهمین اساس از رئیس مجلس خواست که از شأن و جایگاه مجلس دفاع کند.

علی لاریجانی رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان نیز در پاسخ به این تذکر احمد توکلی گفت: روال قانونی در کشور حاکم است و دیوان محاسبات مرجع رسمی است و گزارش دیوان در کمیسیون  برنامه و بودجه مطابق ماده ۲۳۶ بررسی شد لذا ما هیچ مبنایی برای اینکه در روال کار مجلس تخلف صورت گرفته، ندیدیم.

وی برهمین اساس گفت: آقایان دولتی هم توجه کنند که باید در این زمینه مطیع قانون باشند.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

دوازدهمین دوره جشنواره ملی تولیدکنندگان و مدیران جوان ودهمین دوره معرفی چهره های ماندگار صنعت، معدن و تجارت ایران برگزار میشود

دوازدهمین جشنواره ملی تولیدکنندگان و مدیران  جوان و دهمین دوره معرفی چهره های ماندگار صنعت، ...