خانه > دسته‌بندی نشده > پایان اجلاس مشترک ایران و بلاروس: امضاء تفاهم نامه بین وزاری صنعت دو کشور برای توسعه روابط تجاری و اقتصادی

پایان اجلاس مشترک ایران و بلاروس: امضاء تفاهم نامه بین وزاری صنعت دو کشور برای توسعه روابط تجاری و اقتصادی

دوازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و بلاروس باامضاء تفاهمنامه بین وزیر صنعت، معدن وتجارت کشورمان و وزیر صنعت کشور بلاروس به پایان رسید.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید وتجارت ایران(شاتا)؛ « مهندس محمد رضا نعمت زاده » درمراسم  پایان اجلاس مشترک ایران و بلاروس گفت:امیدوارم با امضاءاین تفاهمنامه همکاریهای اقتصادی  دو کشور گسترش یابد.
وی گفت: تعهد به اجرای بموقع مفاد این تفاهمنامه بسیار حایز اهمیت است و موارد می بایست از سوی دو طرف با جدیت پی گیری شود.
وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: طرفین اعم از شرکتها، موسسات بخش خصوصی و دستگاههای اجرایی دو کشور تردد خود را به  دو کشور افزایش دهند.
وی گفت:  طرفین در نمایشگاههای تخصصی و بین المللی یکدیگر شرکت نموده و توانمدیهای خود را در زمینه های مختلف به یکدیگر به نمایش بگذارند.
وی در ادامه یادآور شد : با تاسیس شرکتهای مشترک چه در ایران و چه در بلاروس برای تامین منافع دراز مدت یکدیگر اقدام نمایند.
مهندس نعمت زاده گفت: اتاقهای بازرگانی هر دو کشور که تجهیز بخش خصوصی کشورشان را عهده دار هستند فعال تر از گذشته عمل نموده و با استمداد از دولتها در برداشتن موانع احتمالی و تسهیل در روابط ، سطح همکاریهای تجاری و اقتصادی را از وضع موجود ارتقاء دهند.
وزیر صنعت، معدن وتجارت در بخش دیگری از سخنان خود گفت: طی ۳ روز اجلاس مشرک ایران و بلاروس گروه های کارشناسی در قالب ۶ کمیته شامل سلامت ، تجارت ، صنعت، گردشگری ، بانکی و پولی؛ جلسات تخصصی با یکدیگر برقرار نموده که نتیجه آن امضاء  تفاهمنامه بین ایران و بلاروس شده است.
مهندس نعمت زاده افزود :  با امضاء این تفاهمنامه مقدمات  سفررییس جمهور بلاروس به جمهوری اسلامی ایران فراهم آمده است .
برپایه این گزارش؛ « ویتالی میخا یلوو یچ ووک»  وزیر صنعت بلاروس در درمراسم  پایان اجلاس مشترک ایران و بلاروس گفت: در تفاهمنامه امضاءشده ایران و بلاروس دروازه همکاریهای اقتصادی  و سیاسی دو کشور گشوده می شود.
« ویتالی میخا یلوو یچ ووک»   در ادامه گفت: همکاری در زمینه های کشاورزی ، معدن وماشین سازی مورد تاکید ماست.
وی گفت: اراده دو کشور بر اجرای توافقات امضا شده است

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

جهش صادراتی سرب، صنعت باتری سازی را دچار مشکل کرد

جهش صادرات سرب تولیدی در کشور که به دلیل تعدیل نرخ ارز در فروردین ماه ...