خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > دسته‌بندی نشده > پایان اجلاس مشترک ایران و بلاروس: امضاء تفاهم نامه بین وزاری صنعت دو کشور برای توسعه روابط تجاری و اقتصادی

پایان اجلاس مشترک ایران و بلاروس: امضاء تفاهم نامه بین وزاری صنعت دو کشور برای توسعه روابط تجاری و اقتصادی

دوازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و بلاروس باامضاء تفاهمنامه بین وزیر صنعت، معدن وتجارت کشورمان و وزیر صنعت کشور بلاروس به پایان رسید.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید وتجارت ایران(شاتا)؛ « مهندس محمد رضا نعمت زاده » درمراسم  پایان اجلاس مشترک ایران و بلاروس گفت:امیدوارم با امضاءاین تفاهمنامه همکاریهای اقتصادی  دو کشور گسترش یابد.
وی گفت: تعهد به اجرای بموقع مفاد این تفاهمنامه بسیار حایز اهمیت است و موارد می بایست از سوی دو طرف با جدیت پی گیری شود.
وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: طرفین اعم از شرکتها، موسسات بخش خصوصی و دستگاههای اجرایی دو کشور تردد خود را به  دو کشور افزایش دهند.
وی گفت:  طرفین در نمایشگاههای تخصصی و بین المللی یکدیگر شرکت نموده و توانمدیهای خود را در زمینه های مختلف به یکدیگر به نمایش بگذارند.
وی در ادامه یادآور شد : با تاسیس شرکتهای مشترک چه در ایران و چه در بلاروس برای تامین منافع دراز مدت یکدیگر اقدام نمایند.
مهندس نعمت زاده گفت: اتاقهای بازرگانی هر دو کشور که تجهیز بخش خصوصی کشورشان را عهده دار هستند فعال تر از گذشته عمل نموده و با استمداد از دولتها در برداشتن موانع احتمالی و تسهیل در روابط ، سطح همکاریهای تجاری و اقتصادی را از وضع موجود ارتقاء دهند.
وزیر صنعت، معدن وتجارت در بخش دیگری از سخنان خود گفت: طی ۳ روز اجلاس مشرک ایران و بلاروس گروه های کارشناسی در قالب ۶ کمیته شامل سلامت ، تجارت ، صنعت، گردشگری ، بانکی و پولی؛ جلسات تخصصی با یکدیگر برقرار نموده که نتیجه آن امضاء  تفاهمنامه بین ایران و بلاروس شده است.
مهندس نعمت زاده افزود :  با امضاء این تفاهمنامه مقدمات  سفررییس جمهور بلاروس به جمهوری اسلامی ایران فراهم آمده است .
برپایه این گزارش؛ « ویتالی میخا یلوو یچ ووک»  وزیر صنعت بلاروس در درمراسم  پایان اجلاس مشترک ایران و بلاروس گفت: در تفاهمنامه امضاءشده ایران و بلاروس دروازه همکاریهای اقتصادی  و سیاسی دو کشور گشوده می شود.
« ویتالی میخا یلوو یچ ووک»   در ادامه گفت: همکاری در زمینه های کشاورزی ، معدن وماشین سازی مورد تاکید ماست.
وی گفت: اراده دو کشور بر اجرای توافقات امضا شده است

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

قطب سنگ‌آهن دنیا کجاست؟

استرالیا، برزیل و آفریقای جنوبی صاحب بزرگترین ذخایر سنگ آهن هستند اما استرالیا بزرگترین تولیدکننده ...