خانه > دسته‌بندی نشده > کارشناسان با چالش های شهرکهای صنعتی آشنا می شوند

کارشناسان با چالش های شهرکهای صنعتی آشنا می شوند

معاون وزیر صنعت معدن وتجارت از تعامل بیشتر سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران با مدیران سازمان ثبت اسناد کشور خبرداد.

به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از روابط عمومی وبین الملل، سید محمدعلی سیدابریشمی در نشست مشترک مدیران حقوقی شرکت شهرکهای صنعتی ومدیران سازمان ثبت اسناد کشور اظهار داشت: این گردهمایی در راستای اجرای قانون نحوه واگذاری مالکیت و مدیریت شهرکهای صنعتی و همچنین برخی از موانع و مشکلات پیش روی شرکت های استانی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی و آشنایی با مسائل ،مشکلات و یافتن راهکارها به منظور تعامل بیشتر در شهرکهای صنعتی سراسر کشور برگزار شد.

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت با اشاره به لزوم واگذاری امور عمومی شهرکها و نواحی صنعتی به بخش خصوصی و تحقق اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در این سازمان گفت: با واگذاری امور عمومی و دارایی شهرکها و نواحی صنعتی به واحدهای مستقر در قالب تعیین هیئت مدیره شرکت خدماتی، خواستار تعامل و همکاری بیشتر توسط ادارات کل ثبت اسناد و املاک استان ها هستیم.

وی افزود: در حال حاضر ۹۴۱ شهرک و ناحیه صنعتی در این سازمان به تصویب رسیده که از این تعداد ۷۳۴ شهرک و ناحیه صنعتی در دست بهره برداری و قابل ارائه به متقاضیان سرمایه گذاری در سطح شهرکهای صنعتی است.

سید ابریشمی با بیان اینکه بیش از ۳۲ هزار واحد صنعتی با اشتغال۶۷۰ هزار نفر دردست بهره برداری است ، اعلام کرد: ۲۷ هزار طرح صنعتی در دست اقدام سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران وشرکتهای تابعه قراردارد.

وی با بیان اینکه در کشور ۴ سازمان توسعه ای وجود دارد، اظهار داشت: این مسئله برای نمایندگان مجلس اثبات شده که رسالت سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی و شرکتهای استانی توسعه صنعتی و اقتصادی کشور بوده و باید این موضوع وجود داشته باشد.

همچنین در ادامه این جلسه مرتضی ادب، مدیرکل ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری اظهار داشت: شهرکهای صنعتی بخش نهادینه و راهبردی را در صنعت و اقتصاد کشور ایفا می کنند.

وی از آمادگی این سازمان جهت هرگونه تعامل و تصمیم گیری در خصوص مصوبات فی مابین و راهبردی خبر داد

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

در راستای تسهیل در تجارت انجام شد؛ پیوستن سازمان استاندارد به کمیته‌های بین‌المللی استاندارد در دولت سیزدهم

مدیرکل دفتر مطالعات تطبیقی و مشارکت در تدوین استانداردهای بین‌المللی سازمان ملی استاندارد با اشاره ...